21:03 / 01.03.2020

VII WIELKI TEST WIEDZY O RADOMIU.

©obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic

Tegoroczna edycja Wielkiego Testu Wiedzy o Radomiu odbyła się w niedzielę, 1 marca, o godz. 13.00 w Sali Widowiskowej „Resursy”.


 ©obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic

W konkursie zmierzyły się 23 drużyny, które zajęły następujące stoliki: stolik 21 -„A to my!”, 16-Bractwo Rowerowe Radom, 3-Cech Piekarzy w Radomiu, 20-Drużyna Prezydenta Radomia, 6-Gazeta Wyborcza Radom, 8-Grupa Rekonstrukcji Historycznej III Okręgu Policji Państwowej - Komisariat w Radomiu, 14-Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu, 17-Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu, 9-Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu, 18-PSL Radom, 4-PSP Nr 14 Integracyjna im. Jana Pawła II w Radomiu, 13-PSP Nr 33 w Radomiu, 24-PTTK oddział Łucznik Radom, 5-PTTK oddział miejski Radom, 19-„Nasza Szkapa”, 1-Radom. Retrospekcja, 10-Radomski Klub Turystyki Rowerowej im. Czesława Gossa PTTK „Orkan” Radom, 7-Samozwańcza Grupa Miłośników „Resursy”, 15-Sprężyści Muzeum Polskich Rowerów w Radomiu, 11-Stowarzyszenie Droga Mleczna, 23-Stowarzyszenie Radomianie Razem, 22-Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im.Kazimierza Pułaskiego w Radomiu, 2-Wiosna Radom


©obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic   VII WIELKI TEST WIEDZY O RADOMIU - fragment

Trzyosobowe drużyny odpowiadali na pytania dotyczące szerokiego spektrum funkcjonowania Radomia, jego historii i dnia współczesnego. Test składał się z czterech rund, po 15 pytań każda. 


©obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic

Po pierwszej rundzie prowadziła drużyna Oddziału Miejskiego PTTK, w drugiej wyprzedziła ich ekipa Gazety Wyborczej, w trzeciej i czwartej ponownie na prowadzeniu była drużyna Oddziału Miejskiego PTTK.

Po podsumowaniu punktów pierwsze miejsce przyznano ekipie Oddziału Miejskiego PTTK - Grzegorz Łukomski, Zygmunt Kwiatkowski, Krzysztof Ninard zdobyli 46 pkt, przekazali nagrodę (sprzęt komputerowy) na rzecz wybranej przez Resursę polskiej szkoły w Ciechanowiszkach w rejonie wileńskim na Litwie.

Drugie miejsce zajęły drużyny: Miejskiej Biblioteki Publicznej, Bractwa Rowerowego, portalu Radom RETROSPECKCJA, Gazety Wyborczej- Radom oraz Klubu Turystyki Rowerowej ORKAN otrzymując po 44pkt.
Trzecie miejsce z 43 punktami zajęła drużyna PTTK oddział ŁUCZNIK.


©obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic

Wielki Test Wiedzy o Radomiu od kilku lat stanowi stały element Kazików, święta ku czci patrona Radomia i diecezji radomskiej. Św. Kazimierz to także patron Litwy, a Radom od lat współpracuje z Rejonem Wileńskim. Dlatego Kaziki to doskonała okazja, by przypominać te związki.