19:09 / 17.09.2019

VI BIEG O GORĄCĄ DYNIĘ dla Krzysztofa Cywki - DOPÓKI WALCZYSZ, JESTEŚ ZWYCIĘZCĄ.

©Obiektywnie.info # Adam Dziedzic

"Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"W dniu 14 września 2019 roku odbył się wyjątkowy BIEG O GORĄCĄ DYNIĘ dla Krzysztofa Cywki. Wyjątkowy, ponieważ uczestnicy biegali dla Krzysztof Cywka, który walczy o zdrowie.

Szósta edycja biegu została zorganizowana w Zwoleniu nad Zalewem przy ul Sportowej 12. Uczestniczyło ponad 220 biegaczy o wielkich gorących sercach, by wesprzeć w walce z chorobą Krzysztofa między innymi: bbb Kozienice, Orlęta Dęblin, Iłża Pędzi, Zwoleń Biega, Biegam Bo Lublinie, Zabiegany Skaryszew,9-tka Biega, Biegiem Radom. 


Przed biegiem rozgrzewkę poprowadziła Kamila Kowalska. 

Następnie nastąpił start  wokół zwoleńskiego zalewu. W tym wyjątkowym biegu przez 1 godzinę można było biegać, maszerować lub jeździć na rolkach i rowerach. W biegu uczestniczyli dorośli, młodzież jak również rodziny z dziećmi. Nie było żadnego pomiaru czasu ani określonego dystansu. Liczyło się uczestnictwo w biegu celem wsparcia dla Krzysztofa w walce z chorobą.Po biegu każdy uczestnik mógł skosztować pysznej zupy dyniowej i przeróżnych słodkości.Przez cały czas VI Biegu o Gorącą Dynię dla Krzysztofa Cywki czas umilał zespół AVANS.Podczas i po biegu biegu prowadzona była zbiórka pieniędzy dla Krzysztofa Cywki - wojownika walczącego o zdrowie. Zachorował na nowotwór płuc z przerzutami do mózgu. Leczenie wymaga kosztownych niestandardowych metod. 

Na sobotnim biegu dla Krzysia Cywki wylicytowano między innymi kolekcję medali Krzysztofa z poprzednich edycji biegów o Gorącą Dynię, Obraz autorstwa Edyty Jaworskiej-Kowalskiej, kubki, itp. Podczas  VI Bieg o Gorącą Dynię dla Krzysztofa Cywki. zebrano kwotę 12 510,25 zł na leczenie Krzysztofa."Nie wiem jakich słów użyć by Wam wszystkim podziękować za to, że byliście i daliście od siebie tak wiele. To wspaniałe gdy można liczyć na wsparcie i pomoc tak wielu fantastycznych ludzi" powiedział Krzysztof, dodając "Szczególne chciałbym podziękować sekretarzowi Gminy Mirkowi Chołujowi i Iwonie Paszkiewicz z Fundacji Follow Me. To dzięki ich ogromnego zaangażowaniu udało się dzisiaj przeprowadzić ten bieg.Dziękujemy też chłopakom z zespołu Avans, którzy grając i śpiewając wspierali uczestników w bieganiu"

Krzysztof Cywka to: wspaniały ojciec 6 letniej córki, wspierający mąż, człowiek który pomaga innym, kocha ludzi i kontakt z nimi, doceniany nauczyciel ujmujący uczniów humorem i dystansem do samego siebie.Organizator licznych biegów i ich uczestnik.
Maratończyk wspierający innych w pokonywaniu własnych słabości w czasie biegów i treningów. Zwolennik zdrowego stylu życia. Człowiek z uśmiechem na twarzy mający uśmiech dla każdego.
Organizatorzy: follow Me, Arkadiusz Sulima Burmistrz Zwolenia, Zwoleń Biega
Patroni Medialni: Obiektywnie.info., PROPAGANDA.FM Studio Reklamy


Adam Dziedzic