12:10 / 05.10.2020

V JARMARK KULTURY i I Zwoleński Zlot Food Trucków na placu Kochanowskiego w Zwoleniu.

©ObiektywnieTV

Kto spędził w sobotę w zwoleńskim parku miejskim na V ZWOLEŃSKIM JARMARKU KULTURY z pewnością był zadowolony.

W dniu 3 października 2020 na placu Kochanowskiego w Zwoleniu po raz piąty został zorganizowany Zwoleński Jarmark Kultury i pierwszy Zwoleński Zlot Food Trucków

W imieniu organizatorów Domu Kultury i Grupy Kobiet  Kreatywnych powitała oraz przedstawiła program wydarzenia Iwona Nędzi. 
Otwarcia V Jarmarku Kultury w imieniu Arkadiusza Sulimy, Burmistrza Zwolenia dokonał Mirosław Chołuj, Sekretarz Gminy.©ObiektywnieTV

Organizatorem tego wydarzenia był Dom Kultury w Zwoleniu Grupa Kobiet Kreatywnych, Jako partnerzy wydarzenia zostali zaproszeni Biblioteka Publiczna w Zwoleniu, Muzeum Regionalne w Zwoleniu oraz Stowarzyszenie "Dziedzictwo i Rozwój"Wydarzenie patronatem honorowym objął  Arkadiusz Sulima, burmistrz Zwolenia.
Mieszkańcy Zwolenia i okolic oraz goście mogli obejrzeć stoiska z regionalnymi potrawami, które mogli skosztować, stoiska z dziełami rękodzielniczymi wykonanymi przez lokalnych twórców.  Były okazje do zakupienia rękodzieł i spróbowania przysmaków regionalnych za symboliczną złotówkę. 
Swoje stoisko wystawiło Koło Gospodyń Wiejskich "Piątkowy Stok"


©ObiektywnieTV

Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska: Miejsko Gminnej Biblioteki Publicznej oraz Grupy Kobiet Kreatywnych przy których odbywały się  zabawy plastyczne dla dzieci. 


©ObiektywnieTV

W części artystycznej odbył się koncert Kapeli Zdzisława Kwapińskiego (dzięki wsparciu Stowarzyszenia "Dziedzictwo i Rozwój") przyp. redakcji. 


©ObiektywnieTV

Podczas wydarzenia wystąpiły wychowankowie Domu Kultury w Zwoleniu między innymi: Julia Winiarska z wierszem Jana Brzechwy pt. " Rozmawiała gęś z prosięciem", przygotowana przez instruktora Bartosza Pietrzyka, Lena Galbarczyk i Martyna Kaca wystąpiły w tańcu New Age. Przygotowała instruktorka tańca Aneta Adamiec. Ciekawy program zaprezentowały mażoretki MODMZ przygotowany przez Angelikę Toporek. 


©ObiektywnieTV

W duecie wystąpiły Julia Hajduch i Natalia Lis oraz solo wystąpiła Iga Dziewit. Natomiast Kamila Kowalska porwała uczestników w rytmie zumby. Na ludową nutę zagrali i zaśpiewali uczestnicy WTZ z Wilczowoli. a do tańca zachęcił Zespół KADAR.


Oprócz zwiedzania stoisk  Pani Emilia Rozborska zapraszała do przejazdu końmi Najan i Thajlandia.


©ObiektywnieTV