14:04 / 16.04.2020

URZĄD MIEJSKI w Zwoleniu rozpoczął dostarczanie darmowych maseczek ochronnych mieszkańcom.

W dniu 16 kwietnia pracownicy Urzędu Miejskiego w Zwoleniu rozpoczęli akcję dostarczania darmowych maseczek mieszkańcom miasta i gminy Zwoleń. 

Pracowników wspomogą także sołtysi oraz druhowie.

Maseczki do Państwa mieszkań/domów/posesji będą dostarczane sukcesywnie. 

Obecnie dysponujemy 6000 maseczek. Łącznie naszym mieszkańcom przewidujemy dostarczyć 12000 sztuk.

Na fanpage'u Burmistrza Zwolenia Arkadiusza Sulimy możemy przeczytać słowa podziękowania, dla wszystkich którzy zaangażowali się w akcję szycia maseczek.

- Z tego miejsca chciałbym gorąco podziękować pracownikom urzędu, którzy zaangażowali się nie tylko w porcjowanie materiału, szycie ale także pakowanie maseczek i ich rozwożenie. dodał jednocześnie burmistrz Zwolenia -Dziękuje także mieszkańcom, którzy szyją maseczki. W gronie osób o złotych igłach znajdują się: Pracownia Krawiecka "Joanna" Joanny Grzybowskiej, Dorota Iwańska ,Weronika Wojas, Anna Wołoszyn, Agnieszka Dziadosz, Anna Bednarczyk, Ewelina Matyga, siostra Ewa Sobol, Daniela i Wacław Kwapisiewicz, Jadwiga Gorzkiewicz, Grażyna Opalska, Monika Babut i Monika Szmit.

-Pozytywnie na nasz apel odpowiedziały także instytucje, którym także dziękuję , wśród nich są: Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Zwoleniu i Powiatowy Urząd Pracy w Zwoleniu.

-Słowa podziękowania kieruję także do osób, które zaangażowały się w akcję szycia maseczek dla mieszkańców, ale chcą pozostać anonimowe. 

-Raz jeszcze dziękuję wszystkim za tę wyjątkową społeczną aktywność, bo jest ona dowodem empatii i szacunku dla innych, pozwala mi jeszcze mocniej wierzyć, że razem przetrwamy ten trudny czas i wkrótce wrócimy do normalności na zakończenie napisał Arkadiusz Sulima, burmistrz Zwolenia.