11:10 / 10.10.2019

Uroczyste obchody 1 rocznicy działalności Kina ŚWIT - UKRYTY TALENT - Koncert Chaostream - Muzuczny stand-up Czesława Mozila

©Obiektywnie.infoi.pl # Adam Dziedzic

W niedzielne popołudnie 6 października w zwoleńskim Kinie "Świt" odbyły się uroczyste obchody pierwszej rocznicy działalności Kina po remoncie i rozbudowie.

Uroczystość podzielona została na dwie części.
W pierwszej części odbył się Finał Konkursu „Ukryty Talent”. 

Finał "Ukryty Talent" otworzyła Pani Anna Wieczerzyńska, Dyrektor Domu Kultury w Zwoleniu mówiąc -Bardzo cieszę się, że tak licznie Państwo przybyli na wydarzenie pod nazwą Finału Ukrytego Talentu, którego organizatorem jest Dom Kultury w Zwoleniu. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem przyjął Pan Arkadiusz Sulima, burmistrz Zwolenia, który ufundował również drugą nagrodę dla laureata w wysokości 500 złotych. Witamy Pana burmistrza. Pan burmistrz przybył tu ze swoim zastępcą Panem Grzegorzem Molendowskim i sekretarzem gminy Panem Mirosławem Chołuj. jednocześnie dodała w moją stronę uśmiecha się wicestarosta zwoleński Waldemar Urbański, z sekretarzem powiatu z Panią Edytą Sulimą.©Obiektywnie.infoi.pl                UKRYTY TALENT - Zwoleń 2019

Następnie Pani Anna Wieczerzyńska przedstawiła i powitała Jury I Edycji Finału "Ukryty Talent"

W skład Jury weszli: Beata Kaludov z Warszawy – laureatka konkursu piosenki Agnieszki Osieckiej, wokalistka zespołu Chaostream, studentka wokalistyki na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Kolejnym członkiem składu jurorskiego był Dariusz Makarewicz z Radomia – muzyk, pedagog, realizator dźwięku współpracujący z instytucjami kultury na terenie województwa mazowieckiego. Za jurorskim stołem zasiadł także Bartosz Pietrzyk z Lublina – absolwent reżyserii na Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu, aktor i wykładowca Akademii Teatralno-Wokalnej Jerzego Turowicza w Lublinie, lektor Teatru Starego w Lublinie, aktor Teatru Kameralnego w Lublinie oraz współpracujący z Teatrem Żartem.

-"Ukryty Talent" - jest nowatorskim wydarzeniem w kalendarzu imprez naszego miasta. Mamy nadzieję, że na stałe w tym kalendarzu zagości. Jego celem, naszym celem było, żeby ukryte talenty - utalentowane osoby z naszego regionu odkryć i wypromować i tak też na tej scenie się stanie.
Finał "Ukrytego Talentu" poprzedziły trzy edycje. Do finału zakwalifikowaliśmy jedenaście podmiotów z różnych dziedzin powiedziała Anna Wieczerzyńska, Dyrektor Domu Kultury w Zwoleniu.

Finał poprowadził po raz pierwszy jako konferansjer jego pomysłodawca Jakub Długołęcki, specjalista do spraw kina w Domu Kultury w Zwoleniu.


©Obiektywnie.infoi.pl          Jakub Długołęcki

Jako pierwszego na scenę zaprosił Pana Jerzego Bąka, emeryta z Radomia, który przez 10 lat należał do Teatru PROSCENIUM w Radomiu. Na zwoleńskiej scenie recytował wiersz Kazimierza Przerwy-Tetmajera pod tytułem „Lubię kiedy kobieta…”


©Obiektywnie.infoi.pl        Jerzy Bąk

Zaraz po nim na scenie wystąpiła  ośmioletnia Cecylia Pianka. Zaprezentowała się w piosence „Mam tę moc” z filmu „Kraina Lodu”.


©Obiektywnie.infoi.pl            Cecylia Pianka

Następnie widzowie mogli obejrzeć układ gimnastyczny z elementami akrobatyki w wykonaniu Aleksandry Baran z Tczowa. Co ciekawe, trzynastolatka jest samoukiem. 


©Obiektywnie.infoi.pl              Aleksandra Baran

Oliwia Chalot, uczennica PSP w Kazanowie zaśpiewała piosenkę pt "Wspomnienia" autorstwa Czesława Niemena. (uczy się śpiewać pod kierunkiem Pana Piotra Markowskiego przyp. red.) 


©Obiektywnie.infoi.pl          Oliwia Chalot

oraz Martyna Kopcińska 15 latka zdobywczyni I miejsca w regionalnym konkursie Poezji i Pieśni Patriotycznej zaprezentowały swoje niezwykłe talenty wokalne. 


©Obiektywnie.infoi.pl       Martyna Kopcińska

Widowni bardzo spodobał się występ Kacpra Szymanowicza ze Zwolenia, który zatańczył układ wzorowany na choreografii Michaela Jacksona. 


©Obiektywnie.infoi.pl          Kacper Szymanowicz

Jak się okazało, jedenastolatek nie korzysta ze wsparcia profesjonalnych instruktorów. Kroki i ewolucje ćwiczy samodzielnie oglądając teledyski w Internecie. 

Duet Marcin Strzelecki i Monika Stępień,  zaprezentowali Bachatę, taniec wywodzący się z Dominikany. 


©Obiektywnie.infoi.pl          Marcin Strzelecki, Monika Stępień

Niezwykle widowiskowy pokaz dała również Iga Dziewit, utytułowana mażoretka Młodzieżowej Orkiestry Dętej Miasta Zwolenia. 


©Obiektywnie.infoi.pl      Iga DZIEWIT

Dużym zaskoczeniem był występ grupy Clown Fiesta, czyli ośmiu młodych muzyków, grających covery zespołu „Queen”. Jak poinformowali, nuty na instrumenty dęte do hitów kultowych gwiazd piszą sami. 


©Obiektywnie.infoi.pl        CLOWN FIESTA

Ciepło przyjęte zostały także inne zespoły: Destroyed Amp 


©Obiektywnie.infoi.pl         DESTROYED AMP

oraz grupa Heavy metalowa Fox’s Mother. 


©Obiektywnie.infoi.pl      FOX'S MOTHER

Jury wyłoniło trzech najlepszych wykonawców. 

Zwycięzcą pierwszej edycji Ukrytego Talentu został Kacper Szymanowicz ze Zwolenia! Nagrodą był czek opiewający na kwotę 1000 złotych. Nagrodę ufundowała firma Giga Komputer. Młody i niezwykle utalentowany tancerz zdobył również NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI.

Drugie miejsce i czek na kwotę w wysokości 500 złotych, który został ufundowany przez burmistrza Zwolenia Arkadiusza Sulimę, otrzymał zespół Clown Fiesta.Trzecie miejsce oraz czek ufundowany przez Dom Kultury w Zwoleniu na kwotę 300 złotych otrzymała Iga Dziewit.Drugą część wydarzenia również otworzyła Pani Anna Wieczerzyńska 

-Drodzy Państwo minął rok od remontu i rozbudowy zabytkowego Kina Świt, i związku z tym postanowiliśmy ten rok podsumować. Bardzo cieszymy się, że Państwo tak licznie przybyli do naszego kina powiedziała Anna Wieczerzyńska, Dyrektor Domu Kultury w Zwoleniu. -Chciałabym z całego serca powitać gości honorowych, a są z nami wicestarosta zwoleński Waldemar Urbański, witam serdecznie. Pan Arkadiusz Sulima burmistrz Zwolenia, Pan Grzegorz Molendowski zastępca burmistrza Zwolenia, Pani Edyta Sulima sekretarz powiatu, Pan Mirosław Chołuj sekretarz gminy, Jest z nami Bogusława Jaworska obecnie przewodnicząca Towarzystwa Miłośników Miasta Zwolenia, burmistrz Zwolenia poprzednio trzech kadencji - witamy serdecznie. Jest z nami wieloletni zastępca burmistrz Zwolenia Włodzimierz Kobus. Witam serdecznie Panią Ewę Kuklińską dyrektora Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej, Panią Elżbietę Nowakowską Przewodniczącą Społecznej Rady Programowej Domu Kultury w Zwoleniu, Jest znami również Pani dr Teresa Kacperczyk-Baran Przewodnicząca Komisji Oświaty Urzędu Miejskiego w Zwoleniu. Witam wszystkich przybyłych.

W drugiej części wydarzenia odbył się koncert zespołu Chaostreamoraz muzyczny stand-up Czesława Mozila. Na zakończenie wyświetlono film pod tytułem „Rambo: Ostatnia Krew”.

Adam Dziedzic