14:07 / 18.07.2018

Umocnieni duchem wrócili z Jasnej Góry - Grupa rowerowa Zwoleń.

© Elżbieta Nowakowska


Grupa Rowerowa Zwoleń szczęśliwie wróciła z XIII Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rowerowej na Jasną Górę pod hasłem „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.

 Wyjechali w środę 11 lipca, po Mszy świętej w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Zwoleniu z błogosławieństwem ks. Jarosława. Jechali przez Kazanów, Kowalków, Iłżę na pierwszy nocleg do Suchedniowa. W czwartek o godz. 7,  Msza w Kościele św. Andrzeja w Suchedniowe i trasa przez Zagnańsk, Strawczyn, Łopuszno do Włoszczowej - pokłonili się Matce Bożej Opiekunce Rodzin i kolejny odpoczynek. W piątek wyjazd z Włoszczowej przez Secemin, Krasnopol, w Św. Annie zatrzymali w pięknym barokowym kościele, aby odmówić Litanię do patronki Sanktuarium -św. Anny, dalej przez Mstów do Częstochowy, by powierzyć swoje intencje  i trudne sprawy Matce Bożej Częstochowskiej. O godz. 19.30 uczestniczyli w spotkaniu formacyjnym w kaplicy Św. Józefa, gdzie po konferencji i prezentacji grup, udział w Apelu Jasnogórskim przed Cudownym Obrazem. W sobotę rano godzinki w Kaplicy, o godz. 9 spotkanie w Archikatedrze Świętej Rodziny, po modlitwach, powitaniu, świadectwach uczestników rowerowej pielgrzymki i wspólnej fotografii, przejazd Alejami NMP w kolumnie eskortowanej przez Policję na Wały Jasnogórskie na Mszę Świętą. Mszy św. dla wszystkich rowerowych grup przewodniczył na Szczycie jasnogórskim bp senior Antoni Długosz z Częstochowy. W kazaniu zachęcał, "byśmy na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości dali jej samych siebie, wierzących i praktykujących, wiernych Bożym przykazaniom".

W roku Ducha Świętego uczestnicy pielgrzymki rowerowej rozważali o Jego darach i modlili się o Jego światło również dla życia narodowego w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Grupa Rowerowa Zwoleń po raz siódmy dotarła do Maryji, każdy z 18 pielgrzymów wiózł zarówno swoje intencje jak i tych którzy prosili o modlitwę. 
Grupę prowadził Czesław Nowakowski z flagą Grupy, a zamykał Marek Krześniak z flagą narodową, wszyscy jechali w kamizelkach odblaskowych z napisem Zwoleń na plecach.

 W Częstochowie w piątkowym spotkaniu uczestniczyli w koszulkach z logo GRZ, a w sobotę koszulkach z Biura NIEPODLEGŁEJ. Realizując swój plan, przejechali dla Niepodległej już 1055 kilometrów z zaplanowanych 1918km. 16 osób wróciło transpotem zorganizowanym w sobotę wieczorem, a dwie Małgosia z Grzegorzem rowerami w niedzielę ok.godz. 16.
 Patronat nad Zwoleńską Pielgrzymką objęli ks. kan Bernard Kasprzycki i Bogusława Jaworska Burmistrz Zwolenia.

Elżbieta Nowakowska