23:04 / 18.04.2018

Udział w play-off zapewniła sobie drużyna Rosy Radom, która zwyciężyła w Warszawie z Legią 98:89.

© Facebook Rosa Radom

Legia Warszawa - Rosa Radom 89:98

Najważniejsze wydarzenia: Początek spotkania był bardzo wyrównany - żadna z drużyn nie potrafiła zbudować przewagi. W końcówce pierwszej kwarty ważne trafienia notowali Adam Linowski oraz Chauncey Collins i to Legia prowadziła 24:23. Kolejną część meczu gospodarze rozpoczęli od serii 6:0 i lekko odskoczyli rywalom. Rosa odpowiedziała na to 12 punktami z rzędu, a mecz się bardzo wyrównał. Ostatecznie dzięki akcji Patrika Audy po pierwszej połowie był remis po 53. Trzecia kwarta nadal była bardzo zacięta. Dopiero późniejsze trafienia z dystansu Harrowa i Zajcewa oraz rzuty wolne Audy dały zespołowi trenera Wojciecha Kamińskiego prowadzenie 70:67 po 30 minutach gry. W czwartej części meczu Legia ponownie zdobywała przewagę. W kluczowym momencie Rosa zanotowała jednak serię 7:0 i po akcji Zajcewa wygrywała 91:82 - to wystarczyło do ostatecznego zwycięstwa.

Najlepsi strzelcy:
Chauncey Collins rzucił aż 32 punkty dla gospodarzy. W ekipie gości wyróżniał się A.J. English z 23 punktami, 4 zbiórkami i 6 asystami.