11:12 / 30.12.2020

Uczta muzyczna koncert ANDRZEJA JAGODZIŃSKIEGO TRIO-BACH w Zwoleniu online.

©Tomasz Chowiera / Dom Kultury w Zwoleniu

Pięknym podsumowaniem obchodów 35 lecia działalności Domu Kultury w Zwoleniu w tym trudnym czasie był zorganizowany w dniu 30 grudnia o godzinie 18.00 Noworoczny koncert ANDRZEJA JAGODZIŃSKIEGO TRIO-BACH w Zwoleniu online.

Tegoroczny Koncert był zupełnie inny niż te znane nam z poprzednich lat organizowanych przez 
Dom Kultury w Zwoleniu
.
 Odbył się w Sali Widowiskowej kina Świt, oczywiście bez udziału publiczności z wiadomych względów.


©Tomasz Chowiera / Dom Kultury w Zwoleniu   Kino ŚWIT w Zwoleniu

Koncert Andrzeja Jagodzińskiego TRIO-BACH można było obejrzeć na nowej stronie Domu Kultury w Zwoleniu https://dkzwolen.pl/galeria-filmow/
©Tomasz Chowiera / Dom Kultury w Zwoleniu    Od lewej: Anna Wieczerzyńska, Dyrektor Domu Kultury w Zwoleniu, Arkadiusz Sulima, Burmistrz Zwolenia oraz Andrzej Jagodziński.

-Dzień Dobry Państwu w świątecznym nastroju bardzo serdecznie witam wszystkich oglądających online. Z ogromną radością witam włodarza naszej pięknej ziemi zwoleńskiej Pana Arkadiusza Sulimę, Burmistrza Zwolenia. powiedziała Anna Wieczerzyńska, Dyrektor Domu Kultury w Zwoleniu.
-Drodzy Państwo przed nami prawdziwa uczta dla ducha. Wyjątkowy koncert w wyjątkowym wykonaniu Andrzeja Jagodzińskiego Trio-Bach. Koncert odbędzie się w sali widowiskowej zwoleńskiego kina ŚWIT, niestety bez udziału publiczności, z wiadomych względów - pandemii koronawirusa. dodała Dyrektor Domu Kultury w Zwoleniu.

O mijającym roku 2020 Pani Anna Wieczerzyńska powiedziała -Przemijający rok był dla nas wszystkich bardzo trudny, bo inny niż zawsze, ale nie znaczy to, że nie był wypełniony wyjątkowymi chwilami. W mediach społecznościowych staraliśmy się Państwu prezentować efekty pracy całego zespołu instruktorów Domu Kultury w Zwoleniu. W tym pandemicznym roku nasza placówka obchodzi 35 lecie swojej działalności. Posumowaniem roku jubileuszowego będzie wspaniały koncert Andrzeja Jagodzińskiego Trio-Bach.

Następnie Pani Dyrektor Domu Kultury w Zwoleniu poprosiła o zabranie głosu Pana Arkadiusza Sulimę, Burmistrza Zwolenia.
-Szanowni Państwo, drodzy mieszkańcy gminy Zwoleń. Dobiega końca rok 2020. To był zupełnie inny rok niż wszystkie poprzednie. To był trudny czas dla nas wszystkich, również dla samorządu zwoleńskiego. Pomimo trudności finansowych spowodowanych pandemią, udało nam się zrealizować wszystkie zadania zaplanowane w tym roku w budżecie. Przebudowaliśmy 7 km dróg, powstały nowe place zabaw, nowe miejsca aktywności sportowej. Wyposażyliśmy szkoły w zestawy komputerowe, kolejne świetlice wiejskie dostały nowy blask. Na wszystkie te inicjatywy pozyskiwaliśmy środki finansowe z różnych źródeł dofinansowania. Pan Arkadiusz Sulima, Burmistrz Zwolenia dodał -Rok 2020 kończy się dla nas optymistycznym akcentem, albowiem udało nam się pozyskać kolejne pieniążki na modernizację Miejskiego Stadionu Sportowego, a jest łącznie tych pieniążków ponad 6 mln złotych. Zadanie to będzie realizowane w 2021 roku. Z tego miejsca chciałbym serdecznie podziękować wszystkim osobom, które wspierały działania gminy Zwoleń w pozyskiwaniu środków finansowych. Dziękuję kierownikom jednostek organizacyjnych i pracownikom Urzędu Miejskiego za zaangażowanie się w pracę i sumienne wykonywanie swoich obowiązków, co przełożyło się na sprawną realizację wszystkich zadań inwestycyjnych wykonywanych w 2020 roku.

-Szanowni Państwo już za chwilę będziemy  witać nowy rok. Życzę Państwu, aby ten nowy 2021 rok był wypełniony miłością, radością i nadzieją, życzę realizacji wszystkich planów i zamierzeń. Sukcesów oraz spełnienia marzeń, tych osobistych, ale również tych zawodowych. Życzę przede wszystkim dużo zdrowia, wzajemnego zrozumienia z rodziną i w całej wspólnocie społecznej.
Szanowni Państwo Szczęśliwego Nowego Roku, Wszystkiego Najlepszego dla was i waszych rodzin. Do życzeń burmistrza Zwolenia dołączyła się Pani Anna Wieczerzyńska -Proszę Państwa dołączam się do życzeń Pana burmistrza. W imieniu swoim i pracowników, życzę Państwu, by ten Nowy Rok nadchodzący 2021 przyniósł w prezencie wszystkim zdrowie i szczęście. Życzę Państwu optymizmu i wiary w lepsze jutro, które z pewnością nadejdzie. 

Wyjątkowy koncert ANDRZEJA JAGODZIŃSKIEGO TRIO-BACH można również obejrzeć: 


©Dom Kultury w Zwoleniu  KONCERT ANDRZEJA JAGODZIŃSKIEGO TRIO-BACH

Usłyszeliśmy utwory:1.Preludium C- dur BWV 846 ( Bach Gounod.Ave Maria )
2.Preludium es-moll BWV 853
3.Partita nr 2 c- moll BWV 826 sinfonia
4.Koncert d- moll BWV 1052 Adagio
5.Małe preludium c- moll BWV 999
6.Aria na strunie G BWV 1068

W Koncercie zagrali:


©Tomasz Chowiera / Dom Kultury w Zwoleniu    Andrzej Jagodziński - fortepian, Adam Cegielski - kontrabas, Czesław "Mały" Bartkowski perkusja.

Andrzej Jagodziński - fortepian
Adam Cegielski - kontrabas
Czesław "Mały" Bartkowski perkusja.


©Tomasz Chowiera / Dom Kultury w Zwoleniu  Od lewej Arkadiusz Sulima, Burmistrz Zwolenia, Andrzej Jagodziński, Anna Wieczerzyńska, Dyrektor Domu Kultury, Czesław Bartkowski, Adam Cegielski.

Andrzej Jagodziński - znakomity pianista, akordeonista, kompozytor, aranżer. W środowisku muzycznym znany i ceniony od lat osiemdziesiątych. 

Sławę i uznanie szerokiego grona słuchaczy w kraju i na świecie zdobył z udziałem muzyków swojego tria, czołowych przedstawicieli polskiej sceny jazzowej, kontrabasistą Adamem Cegielskim i legendarnym perkusistą Czesławem „Małym” Bartkowskim, wspaniałymi interpretacjami Chopina w latach 90-tych XX w. W latach dwutysięcznych zaczął sięgać po utwory innych kompozytorów polskich:K. Komedy,A. Kurylewicza,J. Wasowskiego, J. „dudusia”Matuszkiewicza, a także po utwory  polskiej muzyki ludowej,  czy większe formy muzyki klasycznej jak np. Sonata b-moll F. Chopina czy wybrane części symfonii L.van.Beethoven’a.

Organizator Koncertu 
Dom Kultury w Zwoleniu
.

Patronat Honorowy Burmistrz Zwolenia Arkadiusz Sulima
Realizacja dźwięku Robert Kusio
Oświetlenie Ryszard Krawczyk
Kamera i montaż Jakub Długowięcki
Obsługa wydarzenia Iwona Nędzi i Tomasz Chowiera
Pod kierownictwem Dyrektora Domu Kultury Anny Wieczerzyńskiej.