03:01 / 21.01.2020

TRADYCJE BOŻEGO NARODZENIA W ZWYCZAJACH I WIERZENIACH LUDU - w Kinie ŚWIT w Zwoleniu.

©Obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic

19 stycznia 2020 r. o g.15:30 w Kinie ŚWIT odbyły się Tradycje Bożego Narodzenia w Zwyczajach i Wierzeniach Ludu, - w wykonaniu zespołów i Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu zwoleńskiego. 


©Obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic

Zapełnioną po brzegi widownię powitał Arkadiusz Sulima  -Burmistrz Zwolenia, oraz Stefan Bernaciak  - Starosta Zwoleński, jednocześnie życzyli wszystkiego co DOBRE I WSPANIAŁE w Nowym 2020 roku.


©Obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic

Scenariusz i Scenografię przygotowała Joanna Tęcza Instruktor Folkloru Domu Kultury w Zwoleniu.

Na scenie zwoleńskiego kina "SWIT" wystąpiły Zespoły i Koła Gospodyń Wiejskich. Zaprezentowali w swoich wystąpieniach kolędy oraz obrzęd wigilijny,:
Zespół "Piątkowy Stok", Zespół KGW Mierziączka, Zespół KGW Łaguszowianki, - Dziecięca Grupa Folklorystyczno–Rytmiczna, Zespół KGW z Rudek, Zespół ze Strykowic Górnych, Zespół KGW Grabowianki,  Zespół KGB Bartodzieje, Zespół „Sobótka” Czarnolas, Zespół „Kompany”, Grupa Artystyczna ZUTW, Zespół „Pogodna Jesień”,  Kapela Zdzisława Kwapińskiego, Zespół „Korzenie” z Łaguszowa.


©Obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic

Na zakończenie wydarzenia pan Adolf Krzemiński regionalista powiedział -Proszę państwa jestem bardzo  wzruszony, chcę powiedzieć, że byłem tu nie raz, ale dzisiaj wyjątkowo, może dlatego, że były bardzo ciekawe i niepowtarzające się kolędy, dodając -bardzo pięknie wykonane, ku mojemu zdziwieniu zaprezentował się Zespół Piątkowy Stok, który przygotował wigilię. Było to bardzo wdzięczne, serdecznie przygotowane. Bardzo wam dziękujemy.


©Obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic

Natomiast Pani Anna Wieczerzyńska powiedziała  -Na podsumowanie dzisiejszego pięknego wieczoru "Tradycje Bożego Narodzenia w Zwyczajach i Wierzeniach Ludu" chciałabym bardzo serdecznie podziękować  wszystkim wykonawcom za piękne prezentacje kolęd. Proszę o duże, duże prawa. Następnie Pani dyrektor Domu Kultury podziękowała Zespołowi "Piątkowy Stok" za przekazanie tradycji przy wigilijnym stole. Podziękowała Grupie Dziecięcej Folklorystyczno Rytmicznej z Domu Kultury ze Zwolenia za kolędowanie. Podziękowała również organizatorce tego przedsięwzięcia Pani Joannie Tęczy i wszystkim pracownikom Domu Kultury.

Adam Dziedzic