05:01 / 21.01.2019

TRADYCJE BOŻEGO NARODZENIA W ZWYCZAJACH I WIERZENIACH LUDU - w Kinie ŚWIT w Zwoleniu.

©Obiektywnie.info.pl-Adam Dziedzic

W niedzielę  20 stycznia 2019 roku w zwoleńskim kinie ŚWIT odbywały się Obrzędy pt. "Tradycje Bożego Narodzenia w zwyczajach i wierzeniach ludu" - Kolędowanie, Wigilia, Dzień Trzech Króli, Jasełka w wykonaniu zespołów Obrzędowych, Śpiewaczych i KGW z powiatu zwolenskiego.
Zapełnioną po brzegi widownię powitał Arkadiusz Sulima  - Burmistrz Zwolenia, oraz Waldemar Urbański - Wicestarosta Zwoleński, jednocześnie życzyli wszystkiego co DOBRE I WSPANIAŁE w Nowym 2019roku.

Dom Kultury w Zwoleniu zaprosił Koła Gospodyń Wiejskich do zaprezentowania Tradycji Bożego Narodzenia w zwyczajach i wierzeniach ludu.


©Obiektywnie.info.pl-Adam Dziedzic

Zespoły i Koła Gospodyń Wiejskich zaprezentowali w swoich wystąpieniach kolędy, obrzęd wigilijny, Dzień Trzech Króli oraz Jasełka.Na scenie wystąpiły: Koło Gospodyń Wiejskich z Sycyny, Zespół "Sobótka" z Czarnolasu, Koło Gospodyń Wiejskich z Bartodziej, Zespół "Łaguszowianki" z Łaguszowa, Zespół Obrzędowy ze Strykowic Górnych, Zespół "Pogodna Jesień" ze Zwolenia, Zespół "Grabowianki" z Grabowa n/Wisłą, Koło Gospodyń Wiejskich z Mierziączki, Koło Gospodyń Wiejskich z Rudek, Zespół "Korzenie" z łaguszowa, Zespół "Piątkowy Stok", Zespół "Kazanowianki z nad Iłżanki", Grupa Artystyczna ZUTW, Zespół "Kompany", Zespół "Gotardowie", Seniorzy oraz Grupa Dziecięca Folklorystyczno Rytmiczna ze Zwolenia.

Adam Dziedzic