20:10 / 21.10.2020

TERYTORIALSI z Radomia wspierają służbę zdrowia.


16 ton środków ochrony osobistej z Agencji Rezerw Materiałowych przewieźli żołnierze 62. Batalionu Lekkiej Piechoty w Radomiu do czterech szpitali. Środki ochrony trafiły do lecznic w Radomiu, Przysusze i Kozienicach. 

Akcja odbyła się w ramach trwających w całej Polsce działań prowadzonych przez Wojska Obrony Terytorialnej o kryptonimie „Trwała odporność”. 

-Cały czas a bieżąco niemalże codziennie podejmujemy działania, które mają na celu skuteczne przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się koronawirusa SARS-CoV-2. Jesteśmy w stałym kontakcie z różnymi placówkami, instytucjami i jeżeli jest taka potrzeba – realnie je wspieramy – wyjaśnia ppłk Łukasz Baranowski – dowódca 62. Batalionu Lekkiej Piechoty w Radomiu. -Przykład takiego działania mamy właśnie dzisiaj. Z magazynu Agencji Rezerw Materiałowych w Groblicach „Terytorialsi” przewieźli 16 ton środków ochrony osobistej do czterech szpitali. 'Do Radomskiego Szpitala Specjalistycznego i Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego, Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego oraz szpitali powiatowych w Kozienicach i Przysusze trafiły maseczki, gogle, przyłbice, kombinezony i rękawiczki. 

-Te środki są niezbędne dla bezpieczeństwa naszego personelu, ale również dla naszych pacjentów. Wsparcie od żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej otrzymujemy po raz kolejny. Żadna nasza prośba o pomoc nie została bez odzewu, zawsze mogliśmy liczyć na tę ogromną pomoc, przy transporcie materiałów czy środków do dezynfekcji – mówi Elżbieta Cieślak – zastępca dyrektora Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. - Nie poradzilibyśmy sobie bez pomocy żołnierzy WOT-u.W akcję zaangażowanych było kilkunastu ochotników z 62. Batalionu Lekkiej Piechoty w Radomiu. Do przewozu środków wykorzystano sześć samochodów ciężarowych i jeden dostawczy.