13:12 / 16.12.2018

Spotkanie opłatkowe w ZUTW

©Elżbieta Nowakowska

Przedświąteczny czas obfituje w spotkania opłatkowe i tak, 12 grudnia 2018 roku w Domu Kultury w Zwoleniu, odbyło się coroczne spotkanie opłatkowe dla słuchaczy  Zwoleńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. 

 Barbara Biskupska -  prezes Stowarzyszenia,  powitała gości oraz wszystkich obecnych i zaprosiła na Koncert Kolęd w wykonaniu Zespołu ZWOLENIAKI. Piękne, stare kolędy i pastorałki wyszukała i akompaniowała na akordeonie Anna Chołuj. 


©Elżbieta Nowakowska

Po koncercie był czas na życzenia, które przekazali: Edyta Sulima sekretarz Powiatu, Grzegorz Molendowski z-ca Burmistrza Zwolenia, Izabela Kowalska prezes RCP w Radomiu, Natalia Anna Wieczerzyńska w imieniu dyrektorów instytucji kultury, Włodzimierz Kabus Honorowy słuchacz ZUTW oraz ks. kan. Bernard Kasprzycki Proboszcz Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego, który przed tradycyjnym łamaniem się opłatkiem poprowadził modlitwę i przekazał wszystkim pamiątkowe obrazki. 


©Elżbieta Nowakowska

Po tych wzruszających chwilach, był czas na degustację tradycyjnych potraw przygotowanych przez grupę pięciu kobiet  w ramach realizacji projektu ogłoszonego przez Radomskie Centrum Przedsiębiorczości  pn. „Bony dla seniorów”.
O projekcie społecznym opowiedziała liderka i jednocześnie autorka wniosku Urszula Adamiec.    Spotkanie upłynęło w bardzo miłej i ciepłej atmosferze. 

Na okres Świąt i każdy dzień Nowego 2019 Roku Zarząd oraz Słuchacze ZUTW życzą mieszkańcom miasta, gminy i powiatu zdrowia, radości i wszystkiego, co najlepsze. 

Elżbieta Nowakowska