14:06 / 22.06.2020

SPOTKANIA I PODRÓŻE wernisaż wystawy Ewy i Waldemara Gołdzińskiego w Zwoleńskim Domu Kultury.

©ObiektywnieTV Adam Dziedzic

41 Imieniny Pana Jana rozpoczęto świętować w Zwoleniu w dniu 19 czerwca ( piątek} otwarciem  wystawy fotograficznej pt. "SPOTKANIA I PODRÓŻE" inspirowane twórczością Jana Kochanowskiego.


Koronawirus niestety w tym roku zmienił plany obchodów. W związku z tym otwarcie wystawy odbywa się z udziałem ograniczonej liczby osób - powiedziała Natalia Anna Wieczerzyńska podczas wydarzenia.


W dniu  19 czerwca 2020 roku godz. 16.00 w Galerii Przestrzeni Twórczej i Galerii Fotografii i Plastyki Domu Kultury w Zwoleniu odbyło się otwarcie  wystawy fotograficznej pt. "SPOTKANIA I PODRÓŻE".
Na wystawie zaprezentowano prace fotograficzne autorstwa Ewy i Waldemara Gołdzińskich inspirowane twórczością Jana Kochanowskiego.Natalia Anna Wieczerzyńska, Dyrektor Domu Kultury, powitała przybyłych gości: - Wielką przyjemnością witam naszych gości Pan Paweł Sobieszek, Przewodniczący Rady Miasta, Pan Mirosław Chołuj, sekretarz gminy Zwoleń, Pani Katarzyna Madejska, Dyrektor Muzeum Regionalnego w Zwoleniu, Grupę artystyczną Uniwersytetu III wieku
Uroczystego otwarcia dokonał Paweł Sobieszek, Przewodniczący Rady Miasta Zwolenia. -Wystawa została zaaranżowana w dwóch galeriach Domu Kultury, na których zaprezentowane są fotografie zainspirowane twórczością Jana Kochanowskiego. Wystawa jest jedną z wydarzeń, która odbywa się w ramach 41 Imienin Pana Jana Zwoleń 2020 powiedziała Pani Natalia Anna Wieczerzyńska.
 
-Drodzy Państwo, Imieniny Pana Jana są jednym z najważniejszych wydarzeń w naszym mieście.  
Doceniając dorobek artystyczny do udziału w wystawach Dom Kultury zaprasza artystów Ziemi Zwoleńskiej. W tym roku zaproszenie przyjęli Ewa i Waldemar Gołdzińscy, małżonkowie mają wspólne pasje, którymi są fotografia i malarstwo. Od lat mieszkają i tworzą na Ziemi Jana Kochanowskiego i również od wielu lat współpracują z Domem Kultury w Zwoleniu mówiła Pani Dyrektor Domu Kultury w Zwoleniu Natalia Anna Wieczerzyńska, jednocześnie dodała
Pani Ewa Gołdzińska od 1980 roku związana z Ziemią Jana Kochanowskiego. Nauczyciel i tłumacz, redaktor czasopism lokalnych, współtwórca zwoleńskiej telewizji lokalnej. Członek rzeczywisty Stowarzyszenia Fotoklubu RP w Warszawie oraz członek Stowarzyszenia Twórców Ziemi Zwoleńskiej. Pasjonuje się malarstwem i fotografią. Przyroda i człowiek są jej największą inspiracją zarówno w fotografii jak i w malarstwie. Publikuje zdjęcia w prasie krajowej i zagranicznej. Uczestniczy w plenerach, wystawach indywidualnych i zbiorowych.Pan Waldemar Gołdziński absolwent UMCS w Lublinie, Wydział Artystyczny. Instruktor plastyki i fotografii Domu Kultury w Zwoleniu, prowadzi zajęcia z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Członek Rzeczywisty Fotoklubu RP w Warszawie. Prezes Stowarzyszenia Twórców Ziemi Zwoleńskiej. Organizator i współorganizator wystaw, plenerów, warsztatów plastycznych i fotograficznych regionalnych i ogólnopolskich. Kurator wystaw w Galerii Fotografii i Plastyki Domu Kultury w Zwoleniu.

Podczas wernisażu z krótkim programem artystycznym wystąpili Urszula Adamiec, Kazimierz Jargot, Wanda Kuc, Maria Marsula - przedstawiciele Grupy „Zwoleniaki” Uniwersytetu III Wieku pod kierunkiem pani Anny Chołuj.