18:04 / 06.04.2017

SŁONECZNY TREND CZYLI KOLOR ŻÓŁTY W ROLI GŁÓWNEJ

Instytut Pantone podał 10 najmodniejszych kolorów na sezon wiosna lato 2017. Pantone to korporacja zajmująca się identyfikacją kolorów, która wydała już w zeszłym roku raport na temat barw, które będą modne w tym sezonie.
SŁONECZNY ODCIEŃ ŻÓŁTEGO
Jednym z najmodniejszych kolorów 2017 jest kolor żółty a raczej odcień żółtego o nazwie PRIMROSE YELLOW- 13-0755 TCX.
Kolor żółty przez jednych uwielbiany, przez innych znienawidzony.
Kto z nas nie lubi rysowanego kredką słońca na kartce papieru, żółciutkiego kurczątka lub przepięknego dużego słonecznika rosnącego w ogródku? Uwielbiamy słońce i skwar lata, a co za tym idzie i wakacje- to przecież charakterystyczny kolor lata. Idealnie się komponuje w przyrodzie i domowych aranżacjach oraz reklamie, gorzej to wygląda w modzie. Pytanie- dlaczego….?
PROBLEM…?
Gdzieś jest problem  z tym kolorem. Projektanci, modelki, gwiazdy i celebryci lansują tę barwę na pokazach i eventach. Mogło by się wydać, że wszyscy będziemy chodzić w żółtym, prawda jednak jest zupełnie inna. Patrząc na ulicę bardzo mało jest osób ubranych w ten kolor… może dlatego, że potrzeba trochę odwagi by go założyć. Poza tym faktycznie nie każdemu będzie dobrze w danym odcieniu żółtego. Wszystko będzie zależało jaką macie karnację i jakim typem urody jesteście.  Jeśli mało osób w nim chodzi, to jak go założymy, to na 100% będziemy widoczni z daleka. Ludzie maja pewną cechę, że nie lubią być z przodu, lepiej wtopić się w tłum i wyglądać jak wszyscy. Czy o to chodzi…? Ależ oczywiście, że nie!!!  Z tego właśnie powodu zachęcam do chodzenia w kolorze żółtym. Jeśli jednak nie będziecie mieć na tyle odwagi, by ubrać się w żółtą sukienkę lub żakiet i spodnie, to przynajmniej zainwestujcie w dodatki typu torebka, pasek, buty, okulary czy biżuteria.
PSYCHOLOGIA KOLORU.
Kolor żółty symbolizuje mądrość, dobrze wpływa na jasność myślenia, pobudza zainteresowania. Osoby, które go noszą są wesołe, optymistyczne i pewne siebie.
Z JAKIMI BARWAMI NOSIMY ŻÓŁTY?
Kolor ten idealnie komponuje się z czarnym, czerwonym, zielonym, pomarańczowym, brązowym, niebieskim oraz różowym.
INSPIRACJE OD ŚWIATOWYCH PROJEKTANTÓW.
Autor Emilia Wróbel

Emilia Wróbel -  http://fashion-and-style.pl/

Redaktor -  Obiektywnie.info.pl   Autorka tekstów o modzie.

Stylistka, blogerka modowa, 

szkoleniowiec do spraw stylizacji i kreowania wizerunku,

pasjonatka mody i ubioru.

Motto:

"Moda przemija, styl pozostaje" Coco Chanel.