23:01 / 04.01.2019

Skorzystaj z MAŁEGO ZUS. Zarejestruj się do 8 stycznia 2019 r.!                         Mały ZUS wszedł w życie od 1 stycznia 2019 r.

Prowadzisz małą firmę, uzyskujesz niskie przychody i chciałbyś płacić niższe składki na ubezpieczenia społeczne? Od 1 stycznia 2019 roku przedsiębiorcy, którzy działają na niewielką skalę, mogą skorzystać z kolejnej ulgi w opłacaniu składek na ubezpieczenia społeczne, czyli „małego ZUS”.
Informujemy, że przedsiębiorcy których przychody za 2018 r.  nie przekroczyły kwoty 63 tys. zł (tj. trzydziestokrotności minimalnego wynagrodzenia) mogą w 2019 r. skorzystać z tzw. "małego ZUS" i płacić obniżone, proporcjonalnie do przychodu składki na ubezpieczenia społeczne.

 Aby skorzystać z tej ulgi, należy wyrejestrować się z dotychczasowego ubezpieczenia (formularz ZUS ZWUA) i zarejestrować się do „małego ZUS” z nowym kodem tytułu ubezpieczenia. Termin zgłoszenia mija 8 stycznia br.

Zmiany można dokonać online na ceidg.gov.pl
wypełniając formularz ZUS ZUA lub ZUS ZZA  lub  złożyć wniosek bezpośrednio w ZUS. 

Szczegółowe informacje na temat „małego ZUS” znajdują się na Biznes.gov.pl. W przypadku pytań, prosimy o kontakt z Centrum Pomocy Przedsiębiorcy. 

Źródło: 
Biznes.gov.pl - Serwis informacyjno-usługowy dla przedsiębiorcy