01:09 / 13.09.2020

SENTYMENTALNE POWROTY - Wystawa Lalek Artystycznych w Domu Kultury w Zwoleniu.

© ObiektywnieTV
W dniu 11 września 2020 roku w Galerii Fotografii i Plastyki Domu Kultury w Zwoleniu odbył się wernisaż wystawy lalek artystycznych pt. "SENTYMENTALNE POWROTY".


© ObiektywnieTV
"Nasze lalki są częściowo anonimowe, nie mają oczu, nosa i ust. Niczego odbiorcy nie narzucamy, nie sugerujemy, pozostawiamy widzom dowolność interpretacji tych postaci. Każdy może domyślać się ich nastroju, emocji, bo nasze lalki z pewnością mają dusze".

Autorkami prac są p. Anna Michalczyk, Paulina Romanowska i Jolanta Weiser z Radomia.


© ObiektywnieTV
Komisarz wystawy: Waldemar Gołdziński.


© ObiektywnieTV
Przybyłych gości powitała Natalia Anna Wieczerzyńska, dyrektor Domu Kultury w Zwoleniu a wernisaż wystawy otworzył Arkadiusz Sulima, burmistrz miasta Zwolenia.


© ObiektywnieTV
Prezentowana w zwoleńskim Domu Kultury wystawa lalek artystycznych "Sentymentalne powroty" jest bardzo oryginalną ekspozycją, która oddaje w niecodzienny sposób klimat dwudziestolecia międzywojennego w naszym kraju.
Zamysłem twórczym autorek wystawy była prezentacja wielu różnych kompozycji tematycznych ilustrujących życie w przedwojennej Polsce.

-"Szycie lalek materiałowych odbywa się według własnych projektów i jest dla Pań pozazawodową pasją i twórczą działalnością, którą zajmują się z powodzeniem od kilku lat" mówią o sobie - "szukamy piękna w świecie i próbujemy roztaczać wokół siebie jego atmosferę"

Podczas wernisażu zaprezentowane lalki wykonane są z tkanin, z dużą dbałością o szczegóły inspirowane są historią literaturą i folklorem. Uwzględniają modę i styl życia tamtych lat.

W aranżacji wystawy w Galerii Domu Kultury w Zwoleniu, wykorzystane zostały fotografie archiwalne miasta Zwolenia z okresu międzywojennego, pochodzące ze zbiorów p.Ewy i Waldemara Gołdzińskich.


© ObiektywnieTV
Informujemy fanów portalu Obiektywnie.info.pl i ObiektywnieTV oraz mieszkańców subregionu radomskiego, że wystawa będzie czynna wrzesień-październik 2020 roku. 
ZAPRASZAMY !!!