21:09 / 23.09.2019

RZECZNIÓW TAŃCZY - Zabawa na zakończenie lata.

©Obiektywnie.info # Adam Dziedzic


W sobotę 21 września w starej Remizie OSP Rzeczniów odbyła się potańcówka na dechach pt. "Rzeczniów tańczy! Zabawa na zakończenie lata!"Do tańca przygrywała: Kapela Bronka Machla, Kapela Zdzisława Kwapińskiego, Kapela Wesoła Trójka + Jeden, Kapela Bronisława Morki, Kapela Adama Zająca, Kapela Stanisława Grudniewskiego.
Na imprezę przybyli wszyscy, którzy chcieli potańczyć na dechach wspaniałe obery, polki, czy romantyczne tanga.Zabawa przy muzyce ludowej trwała do późnego wieczora.Organizatorem wydarzenia była Fundacja Muzyka Zakorzeniona, Wójt gminy Rzeczniów, Stowarzyszenie Tworzyć Edukować Rozwijać,  PAFW, Narodowe Centrum Kultury.Jak wspomnieli organizatorzy zabawa odbyła się w ramach projektu "Świętokrzyskie tańczy".
Koordynatorem całego projektu była Justyna Niedziela-Gawlik, sekretarz gminy, która powiedziała -projekt realizowany jest przy współudziale i wsparciu wielu organizacji i instytucji i cieszy się ogromnym zaangażowaniem ze strony Karola Burka, Wójta i Radnych Gminy Rzeczniów dodała -Wśród naszych partnerów z dumą możemy wymienić między innymi: Stowarzyszenie Tworzyć Edukować Rozwijać.


Adam Dziedzic