23:11 / 22.11.2018

ROZMOWY O BIZNESIE. Spotkanie Izby Przemysłowo-Handlowej Ziemi Radomskiej z przedsiębiorcami.

©Obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic

W dniu 21 listopada 2018 r (środa) w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej ELEKTROWNIA w Radomiu, ul. Kopernika 1 odbyło się spotkanie z przedsiębiorcami pt. ROZMOWY O BIZNESIE.
Organizatorami byli: Krajowa Izba Gospodarcza, Izba Przemysłowo-Handlowa Ziemi Radomskiej i Polski Fundusz Rozwoju S.A.
Spotkanie z przedsiębiorcami -ROZMOWY O BIZNESIE otworzył i przywitał gości Łukasz Białczak - Prezes Izby Przemysłowo-Handlowej Ziemi Radomskiej.


©Obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic

Wydarzenie podzielone było na dwa panele.

W pierwszym panelu prelegent: Katarzyna Dwórznik - Ekspert prawno -gospodarczy Krajowej Izby Gospodarczej zapoznała pracodawców ze  Zmianami i ułatwieniami w zakładaniu i prowadzeniu działalności gospodarczej - wsparcie dla przedsiębiorców (portal https://www.biznes.gov.pl/pl/) oraz przedstawiła rozwiązania, które wchodzą w skład pakietu Konstytucji Biznesu. Dokładnie omówiła temat związany m.in. na czym polega działalność nierejestrowa i ulga na start. Na zakończenie swojej prelekcji przedstawiła informację związaną z małym ZUS-em dla małych firm.

Z działalności nierejstrowanej może skorzystać osoba fizyczna, której przychody z działalności nie przekroczą 50 procent kwoty minimalnej wynagrodzenia. W 2018 roku jest to 1050 zł. Nie prowadziła wcześniej działalności, albo prowadziła ją, ale przed 30 kwietnia 2017 roku Twoja firma została wykreślona z ewidencji przedsiębiorców i od tego momentu nie była rejestrowana ponownie m.in. powiedziała Katarzyna Dwórznik.


©Obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic

W drugim panelu prelegent: Robert Zapotoczny, zarządzający Projektem PPK w Polskim Funduszu Rozwoju SA przedstawił  „Pracownicze Programy Emerytalne vs Pracownicze Plany Kapitałowe - Jak dobrać plan emerytalny dla swoich pracowników”.
Pracownicze Plany Kapitałowe to forma oszczędzania dobrowolna dla pracownika. Pracodawca będzie miał obowiązek założyć PPK i przedstawić ofertę prawnikowi, który podejmie decyzję o pozostaniu lub odstąpieniu od uczestnictwa w systemie. Wdrażanie systemu będzie jednak rozłożone w czasie i w pierwszej kolejności obejmie on największe przedsiębiorstwa. Minimalna składka w PPK: 3,5 proc. pensji – wyjaśniał Robert Zapotoczny.


©Obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic

Na zakończenie podczas  Lunchu  odbywały się rozmowy w kuluarach.

Adam Dziedzic