09:04 / 10.04.2018

Radomskie kobiety łączą siły w biznesie.

© Adam Dziedzic - Obiektywnie.info.pl

Blisko 60 przedsiębiorczych kobiet spotkało się w Hotelu Aviator, by uruchomić Lożę Radomską ogólnopolskiego klubu WE CAN Women’s Business Club.

© Adam Dziedzic - Obiektywnie.info.pl

Celem organizacji jest integracja lokalnych biznesów, szkolenia i wsparcie aktywnych pań z Radomia i całego powiatu radomskiego.

Spotkanie zaskoczyło nie tylko wysoką frekwencją, ale też entuzjastycznym przyjęciem uczestniczek.
Utworzona 7 kwietnia Loża Radomska WE CAN to pierwsze tego typu przedsięwzięcie w mieście.

-"Klub powstał po to, by jednoczyć panie prowadzące biznesy w sektorze MŚP, czyli małych i średnich firm, a którym - działając w pojedynkę - jest trudno przebić się na coraz bardziej zglobalizowanym rynku, na którym królują biznesy sieciowe. Zależy nam na integracji lokalnych firm i pokazania siły wzajemnej pomocy biznesowej oraz zostawiania pieniędzy „wśród swoich”, co procentuje lokalnie" – wyjaśnia Aleksandra Paulska, właścicielka agencji doradczo-wizerunkowej i pomysłodawczyni klubu i idei WE CAN.

© Adam Dziedzic - Obiektywnie.info.pl

Klub nie wprowadza ograniczeń. Do We Can mogą się przyłączyć wszystkie przedsiębiorcze kobiety, które prowadzą własne biznesy, zajmują stanowiska decyzyjne w firmach, albo dopiero myślą nad założeniem swojej firmy i szukają wśród innych kobiet wsparcia, inspiracji i motywacji do działania. W przeciwieństwie też do innych klubów biznesowych, które są nieosiągalne dla wielu firm z MŚP ze względu na wielotysięczną składkę członkowską, WECAN wprowadził opłatę symboliczną, bo za miesiąc trzeba zapłacić tylko tyle, ile kosztuje 1 kawa w kawiarni, czyli 10 zł.
Może ze względu na tak wiele atutów, zainteresowanie spotkaniem zaskoczyło same organizatorki.

- "Frekwencja przerosła nasze marzenia. Nie spodziewałyśmy się aż tak dużego i pozytywnego odzewu. Na dodatek spotkaniu wzięły udział panie reprezentujące szereg różnych obszarów rynku. A to tylko udowadnia, że nasz Klub jest dla wszystkich kobiet, które nie tylko szukają wsparcia i promocji, ale również dla kobiet, które szukają inspiracji i nowych możliwości. Wszystkie kobiety łączmy się!" – mówi Emilia Wróbel, prowadząca portal FashionAndStyle i szkoląca w zakresie wizerunku.

Z kolei uczestnicząca w spotkaniu Anna Zgodzińska dodaje: „Na rynku działam od kilkudziesięciu lat i doszłam do tzw. „ściany”. Szukam pomysłu na rozwój swojej firmy, a na spotkaniu WE CAN poznałam osobę, która zaproponowała mi rebranding, czyli odświeżenie wizerunku firmy. Wychodzę ze spotkania zadowolona, bo znalazłam to, po co przyszłam i na pewno jeszcze wrócę".

Założycielki klubu opowiedziały o swojej drodze do sukcesu i prowadzonych biznesach. Jedną z nich jest Honorata Dyjasek, znana i ceniona redaktor naczelna portalu rozrywkowego HelloRadom oraz portalu dla kobiet www.vitwoman.pl, autorka bloga www.webska.me, pomysłodawczyni i współorganizatorka ogólnopolskiej akcji charytatywnej Zwierzaki Pocieszaki. Laureatka plebiscytu Diamenty Kobiecego Biznesu.

Organizatorki zadbały o każdy szczegół spotkania. Także o atrakcję wieczoru, którą był pokaz mody cenionej Galerii Larin prowadzonej z sukcesem przez Irinę Małek. Jej kolekcje zaprezentowały także kobiety z regionu, które do współpracy nie trzeba było długo namawiać. Na hasło „tworzymy klub dla kobiet” – zgłosiło się od razu kilka chętnych do pomocy m.in.: Kinga Zawodnik , Paulina Matynia, Patrycja Wencel, Karolina Wencel, Karolina Kaczor, Natalia Warchoł, Anna Matulaniec - miss Ziemi Radomskiej 2017, Natalia Celej.

© Adam Dziedzic - Obiektywnie.info.pl

O wygląd modelek zadbało z kolei także radomskie Studio Fryzur KAREN, które dało pokaz swoich umiejętności. Makijaż wykonała Katarzyna Smagowska, a o fryzury zadbała Katarzyna Król.
Mimo, że spotkanie dotyczyło biznesu, przebiegło w bardzo luźnej i miłej atmosferze. Jak na inaugurację Klubu przystało, nie mogło zabraknąć także i tortu, który specjalnie na tę okazję przygotował E. Leclerc Radom. O podniebienia gości zadbały także Mamma Leo Restauracja Rodzinna oraz Gospodarstwo Sadownicze MB Monika Bankiewicz, które zaprezentowało swój bestsellerowy produkt – czyli ceniony nie tylko w Polsce, ale i na świecie sok Smaczek z Doliny Radomki.
Sama właścicielka firmy, pani Monika Bankiewicz, tak wyjaśnia działania w ramach WE CAN:

- "Działam w różnych organizacjach i bardzo cenię sobie współpracę z ludźmi. Żaden biznes nie może działać w próżni. Warto ze sobą współpracować i łączyć siły. Na takich spotkaniach bardzo szybko przełamywane są bariery i kobiety nawiązują wspaniałe kontakty biznesowe .. to niesamowita możliwość integracji różnych środowisk" – mówi Monika Bankiewicz.

© Adam Dziedzic - Obiektywnie.info.pl

Gościom dodatkowo umiliły wrażenia prezenty od Super-Pharm w Radomiu oraz vouchery od FashionAndStyle, Lion’sHead Communications Group na konsultacje oraz na ubrania w sklepie należącym do marki EMOI.
Spotkanie odbyło się w pięknym i prestiżowym miejscu.
- "Zależy nam na pięknej oprawie naszych spotkań. Dbamy o to, by miejsca, w których rozmawiamy o biznesie rzeczywiście sprzyjały jego rozwojowi i kobietom przedsiębiorczym, a takim miejscem jest niewątpliwie radomski Hotel Aviator. Wizytówka Radomia i miejsce przyjazne biznesowi" – mówi Irina Małek, właścicielka Galerii Larin w Radomiu, współzałożycielka WE CAN

© Adam Dziedzic - Obiektywnie.info.pl

Co ciekawe, w spotkaniu wzięły udział nie tylko mieszkanki Radomia, ale też z Kazanowa, Jastrzębia, Wieniawy, Kielc, Warszawy i Puław. Te ostatnie już zapowiadają, że chciałyby otworzyć Oddział WE CAN także u siebie.

"Myślimy na tym, obserwujemy profil na facebooku WE CAN od dłuższego czasu, dlatego specjalnie po to przyjechałyśmy na spotkanie, żeby poznać założycielki Klubu i zobaczyć jak takie spotkania wyglądają" – mówi Marzena Walczak z Puław.

Założycielki Klubu zachęcają do podobnych inicjatyw i deklarują wsparcie.

© Adam Dziedzic - Obiektywnie.info.pl

- "Jest to jak najbardziej możliwe. Naszym celem jest otwarcie 16. klubów w każdym mieście wojewódzkim, a później także w miastach mniejszych, po to, by dotrzeć do tych kobiet, które nie mają czasu, by jeździć na spotkania do miast wojewódzkich. Szukamy partnerów biznesowych, banków, firm wspierających inicjatywy lokalne, albo realizujących politykę CSR w swoim przedsiębiorstwie, które chciałyby wesprzeć nas w wysiłku otwarcia klubu WE CAN w każdym polskim powiecie. Marzymy o ponad 380 klubach. Wiemy, że jest to założenie ambitne, ale kolejne osoby zgłaszające się do nas z różnych miast utwierdzają nas w przeświadczeniu, że jest wielkie zapotrzebowanie na Klub WE CAN w każdym powiecie" – dodają założycielki WE CAN.