23:10 / 02.10.2018

Przedstawiciele firm członkowskich w IPH ZR zwiedzili Elektrownię Kozienice.

© Obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic

Wycieczką do Elektrowni Kozienice w Świerżach Górnych Izba Przemysłowo-Handlowa Ziemi Radomskiej zainaugurowała cykl spotkań pt. "Poznajmy się". 

© Elektrownia Kozienice

"Celem takich spotkań jest wzajemna wymiana kontaktów i doświadczeń pomiędzy firmami członkowskimi Izba Przemysłowo-Handlowej Ziemi Radomskiej" powiedział Łukasz Białczak - Prezes Zarządu IPHZR 

W pierwszej wizycie, która odbyła się w dniu 27 września do Elektrowni Kozienice wzięło udział ponad 20 przedstawicieli firm członkowskich w Izbie Przemysłowo Handlowej Ziemi Radomskiej. 

Zarządzana przez Eneę Wytwarzanie elektrownia jest największym w Polsce producentem energii z węgla kamiennego.

© Obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic
Po krótkim szkoleniu BHP przez przedstawiciela elektrowni i otrzymaniu białych kasków, zaczęło się zwiedzanie, przewodnik oprowadził uczestników wycieczki po terenie obiektu. W trakcie zwiedzania zapoznał z historią powstania i dzisiejszą działalnością elektrowni.

© Obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic
Podczas wizyty zwiedzili zarówno starą część Elektrowni jak również oddany do użytku w grudniu 2017 r. Blok Energetyczny nr 11 o mocy 1075 MW, za budowę którego ENEA Wytwarzanie została uhonorowana Nagrodą Gospodarczą GranitowyTulipan w kategorii Inwestycja Roku. 

© Zdjęcie archiwalne / Obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic
Zwiedzali również między innymi: halę maszyn z kotłami i turbinami oraz zejściem do ujęcia wody chłodzącej na Wiśle. Wielką atrakcją było dla zwiedzających możliwość podziwiania z tarasu usytuowanego na wysokości ponad 120 m. Skąd nad terenem rozciąga się widok na rzekę Wisłę oraz okoliczne miejscowości.

© Obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic
Piękna pogoda i ciekawe informacje sprawiły, że wyjazd był bardzo interesującym doświadczeniem.

Pod koniec października Izba Przemysłowo-Handlowa Ziemi Radomskiej planuje kolejną wizytę z cyklu „Poznajmy się” w kolejnej firmie

Adam Dziedzic