09:08 / 13.08.2018

Promocja płyty KAPELI PAŃCZAKÓW I ADAMA TARNOWSKIEGO odbyła się w Muzeum Wsi Radomskiej.

©Obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic
W niedzielne popołudnie aż do późnych godzin wieczornych dnia 12 sierpnia 2018 na scenie pod dębem odbyła się potańcówka przy okazji promocji płyty "Kapela Pańczaków i Adama Tarnowskiego" w Muzeum Wsi Radomskiej.

©Obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic

Wydarzenie rozpoczęło się potańcówką przy muzyce Kapeli Krzysztofa Rokicińskiego.

©Obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic

Następnie Pani Iwona Jaroszek - Dyrektor Muzeum Wsi Radomskiej, pomysłodawczyni płyty "Kapela Pańczaków i Adama Tarnowskiego, powitała zgromadzonych gości, oraz gości specjalnych wydarzenia. Powiedziała między innymi: "... A dzisiaj tak jak już powiedziałam świętujemy kolejną płytę, właśnie nagraną w Studiu Plus Radom i na ręce  Pani Weroniki, która jest z nami, przekazujemy serdeczne podziękowania dla księdza Jacka Wieczorka - Dyrektora Radia Plus Radom w Radomiu, jak również dla Pana Roberta Kłosa, który wiele godzin poświęcił temu, aby te brzmienie było idealne. Z kolei te piękne zdjęcia, które Państwo widzicie  na sztalugach, zostały wykonane przez Pana Szymona Wykrotę, którego bardzo serdecznie witam i pragnę bardzo, bardzo serdecznie podziękować. Panie Szymonie piękne dzieło, także gratulujemy naprawdę. I oczywiście bohaterowie pan Adam Tarnowski, pan Czesław i pan Józef, którzy tworzyli tą muzykę, nagrali tę muzykę, którzy kochają tę muzykę i myślę, że dzisiaj na pewno będziecie mogli Państwo ją kupić. Jest już w sprzedaży. Jest nasze stoisko, gdzie można kupić tę płytę. Ja panom bardzo serdecznie gratuluję. Bardzo się cieszę, że przyjęliście nasze zaproszenie do tego, aby nagrać muzykę ludową, z którą żyjecie od lat, tworzycie od lat, którą wykonujecie od lat. Nie tylko tu w muzeum, ale również na wielu innych przedsięwzięciach, gdzie zdobywacie niejednokrotnie najwyższe nagrody, także bardzo, bardzo serdecznie gratuluję. A Państwa, moi drodzy bardzo serdecznie witam. Bardzo się cieszę, że jesteście z nami i myślę, że to co nam zaprezentuje Kapela Adama Tarnowskiego i braci Pańczaków również przypadnie wam do słuchu i będziecie zadowoleni. Będziecie do późnych godzin wieczornych z nami tańczyć. Witam raz jeszcze i życzę dobrej zabawy".


©Obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic

Przed występem bohaterów wydarzenia, członkom Kapeli Pańczaków i Adama Tarnowskiego, konferansjerka zadała kilka pytań dotyczących ich twórczości między innymi: jaką muzykę grają?, z jakich miejscowości pochodzą,, Kiedy zaczynali grać?, Dlaczego na takich instrumentach, w jaki sposób uczyli się grać?,

Następnie nadszedł czas na występ Kapeli w składzie: Adam Tarnowski skrzypek pochodzący z Domaniowa oraz braci harmonisty Czesława Pańczaka i barabanisty Józefa Pańczaka z Sadów., którzy specjalnie dla widowni zagrali wybrane utwory z płyty "Kapela Pańczaków i Adama Tarnowskiego". 

Po godzinnym występie pani Ilona Jaroszek - Dyrektor MWR  wręczyła bohaterom wydarzenia płyty "Kapela Pańczaków i Adama Tarnowskiego" oraz pamiątkowe albumy , że zdjęciami z przepięknej sesji zdjęciowej autorstwa Szymona Wykroty "fotaka", towarzyszącej powstaniu płyty.


Potańcówka pod dębem trwała do późnych godzin wieczornych na przemian przy muzyce: kapeli Krzysztofa Rokicińskiego oraz kapeli Pańczaków i Adama Tarnowskiego.

Wydarzeniu towarzyszył - plener malarski, malowanie farbami plakatowymi na folii ze stretchu w miejscu Zagroda z Jastrzębi, stoiska z miodem i posiłkami, które przygotował zespół "Raz na ludowo"

W trakcie spotkania była możliwość zakupu płyty Kapeli Pańczaków i Adama Tarnowskiego.

©Obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic

Adam Dziedzic