23:05 / 07.05.2019

PREMIER ZAINAGUROWAŁ BUDOWĘ LOTNISKA W RADOMIU. Radomskie lotnisko staje się faktem.

©obiektywnie.info.pl # Adam Dziedzic # Radom 24

We wtorek 7 maja 2019r premier Mateusz Morawiecki wziął udział w uroczystości oficjalniej inauguracji budowy nowego lotniska na radomskim Sadkowie. 

Lotnisko w Radomiu będzie lotniskiem zapasowym dla lotniska na Okęciu i Centralnego Portu Komunikacyjnego poinformował podczas inauguracji premier Mateusz Morawiecki.

Podczas inauguracji ogłoszono też nazwę: Lotnisko Warszawa-Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 roku.

- Dzisiaj przełamujemy pewną klątwę, która została rzucona przez komunistów na miasto Radom w 1976 roku ... Radom odzyskuje godność i szanse rozwojowe - powiedział premier - To co dzisiaj tutaj symbolicznie zaczynamy, tę inwestycję, którą inaugurujemy, jest kluczowym krokiem.... Tworzymy pierwsze kroki w kierunku rozbudowy lotniska do wielkości 3 milionów w pierwszej fazie, czyli 3 miliony pasażerów rocznie - dodał szef rządu Mateusz Morawiecki.

Obecny na uroczystości wicemarszałek Senatu Adam Bielan powiedział - Jestem wzruszony, więc proszę wybaczyć, jeśli głos będzie mi drżał. Tu na razie jest ściernisko, ale już niedługo będzie wielkie międzynarodowe lotnisko. Lotnisko tak jak powiedział pan premier Mateusz Morawiecki w pierwszej fazie oddane do użytku już w październiku przyszłego roku, na początku na 3 milionów pasażerów, ale druga faza zaprojektowana na 10 milionów pasażerów. Potencjalnie drugie największe lotnisko w Polsce. Jednocześnie wicemarszałek Senatu podkreślił - jestem przekonany, że to lotnisko zmieni bieg historii Radomia i wzmocni to miasto.

Głos zabierali również: Marek Suski, szef gabinetu politycznego prezesa Rady Ministrów; Mikołaj Wild, Pełnomocnik Rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego dla RP oraz Mariusz Szpikowski, prezes PPL.

Adam Dziedzic