15:01 / 04.01.2020

Powstaliśmy po to, by pomagać innym...- Stowarzyszenie Rozwoju Regionu HUSSAR

©Archiwalne/Stowarzyszenie Rozwoju Regionu  HUSSAR

Nazywamy się Stowarzyszenie Rozwoju Regionu „Hussar” a nasze hasło, to:  "Powstaliśmy
po to, by pomagać innym..."

Działamy społecznie w celu pomocy rodzinom i dzieciom, którzy nie ze swej winy
urodzili się w tych biedniejszych domach.

W Radomiu w naszej siedzibie przy ulicy Żeromskiego 7/46 (w bramie) od 19.10.2019 stworzyliśmy Świetlicę Integracyjną dla dzieci, gdzie od poniedziałku do piątku w godzinach 16 - 19 dzieci z tych biedniejszych rodzin spędzają swój wolny czas na zabawie, nauce, korepetycjach.


©Archiwalne/Stowarzyszenie Rozwoju Regionu  HUSSAR

Na miejscu mogą zjeść cos słodkiego i napić się soków naturalnych.
Tego też dnia odbył się Dzień Otwarty Świetlicy Integracyjnej Nr 1, gdzie przygotowaliśmy liczne atrakcje dla dzieci, jak malowanie twarzy, robienie figurek z balonów, wata cukrowa, popcorn, babeczki z "hussarem" i inne...
Gośćmi Dnia Otwartego Świetlicy  byli aktorzy z serialu "Gliniarze" - Magdalena Soczawa, czyli serialowa Aneta Kwaśny i Robert Szewczyk - serialowy Stefan Dobosz

7 grudnia odbyło się uroczyste poświęcenie Świetlicy Integracyjnej Nr 1 przy ulicy Żeromskiego 7/46 przez Kapelana Stowarzyszenia Rozwoju Regionu "Hussar" - Ks. Wojciecha Jończyka oraz Proboszcza
Parafii pw. Jana Chrzciciela (Fara) w Radomiu - Ks. Mirosław Nowak.

Również dzięki uprzejmości Park Trampolin Sky Jump oraz Park Trampolin Jump World podopieczni ze Świetlicy Integracyjnej spędzają swój wolny czas za darmo na trampolinach na zajęciach ruchowych, a dzięki Multikino w Galerii Słonecznej w Radomiu dzieci bezpłatnie obejrzały niedawno film Kraina Lodu 2.

Także pizzerie "Na Wypasie", "Biesiadowo" fundują dzieciom darmową pizzę a oprócz tego w pizzerii "Level Up" podopieczni uczyli się robić pizzę na zajęciach
Kawiarnia - Lodziarnia "Naturalna" zaprosiła dzieci na wspaniałe desery lodowe.
21 grudnia br. w siedzibie Stowarzyszenia odbyła się Wigilia Hussara, gdzie licznie przybyli członkowie składali sobie życzenia łamiąc się opłatkiem i zasiedli do wieczerzy przy wigilijnym stole, gdzie każdy z członków przyniósł jakiś posiłek.

12 grudnia br. Mikołaj Stowarzyszenia "Hussar" wraz z Robertem Szewczykiem i wolontariuszami Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Gospodarki Żywnościowej w Radomiu oraz Szkoły Podstawowej w Kozłowie gościł wraz z prezentami na oddziale dziecięcym Radomskiego  Szpitala  Specjalistycznego  im. dr. Tytusa Chałubińskiego przy ul. A. Tochtermana w Radomiu

Honorowym członkiem Stowarzyszenia jest radomski policjant i zarazem aktor znany z filmów Patryka Vegi oraz z serialu "Gliniarze" Robert Szewczyk.

Działamy od lutego. Na razie nie mamy żadnego dofinansowania ani środków z dotacji
unijnych.

Również dla dorosłych, którym nie powiodło się w życiu będziemy mieli bezpłatną pomoc
psychologa, psychiatry, radcy prawnego o adwokata.

Obecnie prowadzona jest akcja "Zrób porządki w szafie", gdzie przy współudziałach wolontariatów szkolnych prowadzona jest w 11 szkołach zbiórka ubrań, książek, zabawek, gier i artykułów plastycznych.
Zebrana odzież i zabawki trafiają już ze zbiórek do rodzin z biedniejszych rodzin

Przygotowujemy takie akcje dla dzieci jak „Zabawa Mikołajkowa”, wyjazd do Bałtowa,
spotkania z ciekawymi ludźmi, „Powitanie wiosny”, „Dzień dziecka - festyn miejski”.


©Archiwalne/Stowarzyszenie Rozwoju Regionu  HUSSAR

Stowarzyszenie Rozwoju Regionu "Hussar" -to ponad 40 członków czynnych plus kilku członków honorowych plus ponad 10 wolontariuszy ze szkół z nami współpracujących.
Prezesem Stowarzyszenia jest Mariusz Adam Wiśniewski, a zastępcami są: Sylwia Maciążek - Maruszczak oraz Michał Grosiak.
Kapelanem Stowarzyszenia Rozwoju Regionu "Hussar" jest Ks. Wojciech Jończyk.
"Hussar" posiada swój hymn gdzie muzykę do słów Mariusza Adama Wiśniewskiego napisał Robert Szewczyk

Stowarzyszenie przygotowuje się do obchodów w dniu 06.02.2020 roku swojej aktywnej działalności.
W tych dniach "Hussar" chce zorganizować imprezę z członkami Stowarzyszenia, zaproszonymi gośćmi, sponsorami i osobami przychylnie nam życzącymi.

Po nowym roku organizacja zamierza otworzyć kolejna Świetlicę Integracyjną Nr 2, gdzie będzie również Kawiarnia Integracyjna obsługiwana przez osoby niepełnosprawne.

Osoby chętne do działania, dla których nie jest obojętna krzywda i bieda innych zapraszamy do kontaktu poprzez nasz fanpage na facebooku: www.facebook.com/rrhussar, czy stronę internetową: www.rrhussar.pl czy kontakt telefoniczny: 531 801 101. Pod ten sam kontakt przesyłamy osoby potrzebujący pomocy czy w trudnych sytuacjach  materialnych.

Dzieci z okolic centrum miasta w wieku od 4 do 13 lat zapraszamy  codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 16-19 w Radomiu, przy ulicy Żeromskiego 7/46 ( w bramie po lewo), gdzie miło spędzą czas na zajęciach z rówieśnikami pod opieką członków organizacji i wolontariuszy z radomskich szkół.