11:06 / 26.06.2018

PO DRUGIEJ STRONIE LUSTRA Wystawa Renaty Jaworskiej w Zwoleniu.

©Adam Dziedzic - Obiektywnie.info.pl

W dniu 24 czerwca 2018r o godzinie 14.00 w Galerii Fotografii i Plastyki Domu Kultury w Zwoleniu w ramach obchodów Dni Jana Kochanowskiego otwarto wystawę Renaty Jaworskiej pt. " PO DRUGIEJ STRONIE LUSTRA".
Wystawę otworzyła Natalia Anna Wieczerzyńska - Dyrektor Domu Kultury w Zwoleniu, która powitała przybyłych gości, rodziców artystki jak również mieszkańców Zwolenia.


©Adam Dziedzic - Obiektywnie.info.pl

Osiągnięciach autorki przedstawił Waldemar Gołdziński - fotograf, plastyk -  instruktor plastyki i fotografii w Domu Kultury, natomiast o malartwie i rysunku artystki mówiła Bogusława Jaworska - Burmistrz Zwolenia - matka artystki.


©Adam Dziedzic - Obiektywnie.info.pl

Na wystawie zaprezentowano wiele prac przywiezionych bezpośrednio z Niemiec na tę ekspozycję, gdzie obecnie autorka Renata Jaworska mieszka i pracuje. 


©Adam Dziedzic - Obiektywnie.info.pl

 Na jednym z obrazów przedstawia obszary opanowane przez dźwięk wydawany cyklicznie z jednego z kościołów radomskich. (Kościół Garnizonowy św. Stanisława, dla którego ufundowany został dzwon przez pradziadka artystki Jana Skrzypczaka.) przyp. Obiektywnie.info.pl


©Adam Dziedzic - Obiektywnie.info.pl

Renata Jaworska - Urodzona w 1979 roku w Zwoleniu ukończyła wydział malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych: Kunstakademie Dűsseldorf w pracowni uznanego w świecie artysty Prof. Jȍrga Immendorff'a, otrzymując Dyplom z wyróżnieniem. Przez lata była dyrektorem artystycznym Akademii Sztuk Pięknych w Űberlingen, a obecnie naucza w międzynarodowej szkole Schule Schloss Salem. Jej prace znajdują się w międzynarodowych kolekcjach zarówno publicznych, jak i prywatnych. Wystawy jej prac można było zobaczyć w Zwoleniu, Nowym Jorku, Londynie, Warszawie, Berlinie i Dűsseldorfie. Mieszka i pracuje w Dűsseldorfie oraz w Salem nad Jeziorem Bodeńskim.


Wykształcenie:
2000-2006 - Państwowa Akademia Sztuk Pięknych "Kunstakademie Dűsseldorf Niemcy Pracownia Prof. Jȍrga Immendorff'a
2006 Tytuł "Mistrzowski" (Meisterschűlerin) w pracowni Prof. Jȍrga Immendorff'a
2006 Dyplom w Państwowej Akademii Sztuk: Kunstakademie Dűsseldorf Komisja egzaminacyjna: Prof. Siegfried Anzinger und Prof. Peter Doig Stypendium:
2006 Lepsien Art Foundation, Dűsseldorf - Abu Dhabi Niemcy - Zjednoczone Emiraty Arabskie.


©Adam Dziedzic - Obiektywnie.info.pl

Adam Dziedzic