23:08 / 09.08.2021

PIKNIK WOJSKOWY Z OKAZJI ŚWIĘTA WOJSKA POLSKIEGO. Zapraszamy do Zwolenia i Iłży.


PIKNIK WOJSKOWY Z OKAZJI ŚWIĘTA WOJSKA POLSKIEGO "ZOSTAŃ ŻOŁNIERZEM RP" z radomskimi terytorialsami

W kolejną rocznicę zwycięstwa w Bitwie Warszawskiej 1920, zwycięstwa nad bolszewikami, odbędą się obchody Święta Wojska Polskiego.
 
W tym roku obchody będą odbywały się pod hasłem „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”. Z tej okazji w całej Polsce odbędzie się 30 pikników.
Również na ziemi radomskiej będzie można spotkać żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej i wojsk operacyjnych.

 -15 sierpnia zapraszamy mieszkańców ziemi radomskiej do Iłży i Zwolenia, gdzie od godziny 11:00 żołnierze 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej zaprezentują wyposażenie i sprzęt, którym posługują się w czasie swojej codziennej służby - informuje oficer prasowy mazowieckich terytorialsów por. Dominik Pijarski.

Oprócz typowego wojskowego wyposażenia i uzbrojenia jakim dysponują terytorialsi, na stoisku będzie można zobaczyć sprzęt i wyposażenie używane w trakcie akcji przeciwkryzysowych. Będą pojazdy wojskowe, atrakcje dla najmłodszych i wiele innych.

O swojej służbie w Wojskach Obrony Terytorialnej opowiedzą żołnierze z 62 batalionu lekkiej piechoty w Radomiu oraz samodzielnych pododdziałów, Kompanii Dowodzenia i Kompanii Logistycznej.

Natomiast na punktach prowadzonych przez rekruterów z 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej będzie można się dowiedzieć, jakie wymagania trzeba spełnić i jakie dokumenty przygotować, by dołączyć do terytorialsów.

Tegoroczne obchody będą rozciągnięte w czasie i przestrzeni, także dlatego, by w związku z malejącym, ale ciągle istniejącym zagrożeniem pandemicznym, nie gromadzić tłumów.