17:09 / 12.09.2017

PIKNIK W ROD WRZOS W RADOMIU Z OKAZJI 35 LECIA ZAŁOŻENIA OGRODU DZIAŁKOWEGO.

©Adam Dziedzic
 W dniu 9 września 2017r. o godz. 13.00 w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „WRZOS" położonym w Radomiu świętowano 35 - Lecie założenia ogrodu działkowego.
Na stołach oprócz jedzenia były kosze udekorowane wrzosem. Tradycyjnie Prezes Ogrodu Pani Maria Kalus powitała wszystkich przybyłych działkowiczów a szczególnie miłych gości: Pana Andrzeja Lipińskiego- członka Okręgowego Zarządu Mazowieckiego Polskiego Związku Działkowców i Przewodniczącego Delegatury Rejonowej w Radomiu i członek OM Pana Jana Szczepanowskiego.
Andrzej Lipiński członek Okręgowego Zarządu Mazowieckiego Polskiego Związku Działkowców wręczył puchar i dyplomy: Prezydium Okręgowego Zarządu Mazowieckiego Polskiego Związku Działkowców w Warszawie dla Zarządu rodzinnego Ogrodu Działkowego "Wrzos" w Radomiu z okazji jubileuszu 35 Lecia założenia ogrodu działkowego, Prezydium Okręgowego Zarządu Mazowieckiego Polskiego Związku Działkowców w Warszawie dla Zarządu rodzinnego Ogrodu Działkowego "Wrzos" w Radomiu Za pracę społeczną i włożony wkład w rozwój i funkcjonowanie Rodzinnego Ogrodu Działkowego oraz Dyplom Polskiego Związku Działkowców z okazji Jubileuszu 120 Lat ogrodów działkowych w Polsce dla Pani Mariii Kalus za osobiste zaangażowanie w rozwój ogrodów działkowych dla pokoleń oraz  współudział w tworzeniu, umacnianiu oraz obronie Związku. 

©Adam Dziedzic         Andrzej Lipiński, Maria Kalus 
W tym dniu nie mogło zabraknąć pieczenia kiełbasek przy ognisku.  Dzieci bawiły się na dmuchanej zjeżdżalni.
Udajemy się z Panią Marią Kalus – Prezes  Rodzinnego Ogrodu Działkowego „WRZOS” by obejrzeć działki. Większość działek jest rekreacyjnych. Na jednej z nich spotykamy Małgorzatę i Kamila Suskiewicz. Na działce jest kilka drzew w większości trawa, krzewy i rabatki kwiatowe. Pani Małgorzata mówi - "działkę mam od pięciu lat, wykorzystuję działkę głównie rekreacyjnie.  Kupiliśmy ją ze względu na dziecko. Ala ma teraz 8 lat i nadal bardzo lubi z nami tu przyjeżdżać, pomaga nam jak tyko potrafi w zagospodarowaniu działki.

©Adam Dziedzic                              Małgorzata i Kamil Suskiewicz
Na następnej działce spotykamy Pana Dariusza Rysiewskiego z żoną Ewą i z synem Sebastianem. Jest to działka rekreacyjna pięknie urządzona. - "Mieszkamy w bloku" mówi Pan Dariusz, -"więc tu spędzamy większość naszego wolnego czasu". Pan Dariusz to były piłkarz Radomiaka /przyp. Redakcji/.

©Adam Dziedzic                              Sebastian i Dariusz Rysiewski, Maria Kalus
Udając się główną alejką ogrodu działkowego po lewej stronie na działce spotykamy Pana Zbigniewa Gębalę. - "Na działce odbywa się rodzinne spotkanie" mówi Pan Zbigniew. - "W tym dniu na moją działkę przyjechała rodzinka, najmłodsza to Lilianna wnuczka". 
©Adam Dziedzic                              Rodzinne spotkanie na działce Pana Zbigniewa Gębali
W ogrodzie rodzinnym „WRZOS” oglądając działki zauważyć można zmianę pokoleniową. Starsi działkowcy użytkują je raczej tradycyjnie, mają własne między innymi: jabłka, gruszki, wiśnie, czereśnie, porzeczki oraz warzywa. Młodzi wolą rekreacyjne.
Adam dziedzic