03:01 / 14.01.2020

Padł nowy REKORD w powiecie zwoleńskim podczas 28 WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY.

©obiektywnie.info.pl/Adam Dziedzic

„Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej”.

12 stycznia już po raz 28. w miastach całej Polski zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W Zwoleniu sztab przygotował własne programy i atrakcje.

Po raz 21 włączył się powiat zwoleński. Na ulice wyszło 110 wolontariuszy z kolorowymi puszkami i czerwonymi serduszkami.

Organizatorem zwoleńskiego Finału WOŚP było Starostwo Powiatowe w Zwoleniu przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Zwoleniu oraz Domu Kultury w Zwoleniu.


©obiektywnie.info.pl/Adam Dziedzic   ANNA WIECZERZYŃSKA, STEFAN BERNACIAK, ARKADIUSZ SULIMA

W Urzędzie Miasta, w godz. 13:00-18:00 odbywała się akcja poboru krwi zorganizowana przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. dr Konrada Vietha w Radomiu.


©obiektywnie.info.pl/Adam Dziedzic  AKCJA POBORU KRWI W URZĘDZIE MIEJSKIM W ZWOLENIU.

W dniu Finału, w zwoleńskim Kinie Świt w godz. 15:00-19:00 odbył się koncert połączony z licytacją zebranych przez sztab różnych gadżetów, usług i przedmiotów.

Występy zespołów oraz licytację poprowadziły Aneta Adamiec Instruktor Domu Kultury w Zwoleniu i Paulina Maziarz Miss Polski 2016.


©obiektywnie.info.pl/Adam Dziedzic  PAULINA MAZIARZ, ANETA ADAMIEC

Podczas finałowego koncertu zaprezentowały się zespoły artystyczne z Domu Kultury m.in.: 
- Młodzieżowa Orkiestra Dęta Miasta Zwolenia z mażoretkami, 
- Patryk Szczechowski - Półfinalista programu "Mam talent" oraz członek MODMZ
- Zespół Wokalny 


©obiektywnie.info.pl/Adam Dziedzic  ZESPÓŁ WOKALNY DOMU KULTURY W ZWOLENIU

- Julia Winiarska Laureatka Konkursu "Teatr Jednego Wiersza"
- Kacper Szymanowicz zwycięzca Konkursu UKRYTY TALENT
- Zespoły Taneczne FLOW, JANET & JANET KIDS II
Na scenie zwoleńskiego kina ŚWIT wystąpił również Zespół Cheerleaderek z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Wł. Jagiełły w Zwoleniu. 

Mieszkańcy powiatu zwoleńskiego po raz kolejny pokazali, że potrafią się doskonale bawić i wspólnie robić naprawdę wiele dobrego. 

W tym roku został pobity ubiegłoroczny rekord zbiórki. Zebrano 95 tysięcy 431 złotych!!! 


©obiektywnie.info.pl/Adam Dziedzic

Mieszkańcy powiatu zwoleńskiego po raz kolejny otworzyli swoje serca i portfele, aby wspomóc Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W sumie udało się uzbierać zawrotną sumę 95 tysięcy 431 złotych tj. ponad 15 tysięcy złotych więcej niż w ubiegłym roku.

- W ubiegłym roku w powiecie zwoleńskim zebraliśmy blisko 80 tysięcy złotych. Tegoroczna poprzeczka została postawiona więc bardzo wysoko, ale udało nam się pobić dotychczasowy rekord. Mnóstwo ludzi ciężko pracowało na to, aby wspomóc Wielką Orkiestrę i dołożyć naszą wspólną, lokalną cegiełkę do zakupu sprzętu ratującego zdrowie i życie pacjentów szpitali pediatrycznych w całym kraju. Wszystkim i każdemu z osobna bardzo dziękuję za ten wysiłek i za to, że zaangażowali się w tworzenie tegorocznego Finału WOŚP – powiedział Jakub Król, szef zwoleńskiego sztabu WOŚP.

- Przygotowania do dzisiejszego Finału WOŚP w powiecie zwoleńskim trwały pełną parą już od listopada. Byliśmy z wizytą u Jurka Owsiaka i tam mogliśmy zapoznać się z działalnością fundacji. Wielka Orkiestra gra nie tylko przez jeden dzień, to praca przez okrągły rok. Fundacja zajmuje się masą spraw formalno-prawnych związanych z zakupem i przekazaniem sprzętu dla poszczególnych szpitali oraz ośrodków zdrowia, a następnie rozliczeniem corocznej, styczniowej zbiórki. Wszystko po to, aby ofiarowane przez mieszkańców całego kraju środki trafiły w odpowiednie ręce. WOŚP już wsparło zwoleński szpital przekazując nowoczesne wyposażenie i jestem przekonany, że środki z tej zbiórki jeszcze nie raz do niego trafią – powiedział starosta Stefan Bernaciak. 


©Mirosława Gregorczyk  ARKADIUSZ SULIMA, BURMISTRZ ZWOLENIA     STEFAN BERNACIAK, STAROSTA ZWOLEŃSKI

Głos zabrał także burmistrz Zwolenia Arkadiusz Sulima, który przypomniał historię Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy od chwili jej powstania, po tegoroczny Finał.

Największą popularnością wśród licytujących cieszyła się oprawiona w ramkę koszulka z podpisami zawodników klubu piłki ręcznej „Orlęta Zwoleń”, która osiągnęła zawrotną cenę 560 złotych! 


©obiektywnie.info.pl/Adam Dziedzic  LICYTACJA KOSZULKI  ARKADIUSZ SULIMA   MIROSŁAW CHOŁUJ    PAULINA MAZIARZ

Bardzo atrakcyjne okazały się także pałeczki, na których Patryk Szczechowski grał na bębnie podczas półfinału telewizyjnego show „Mam Talent”. Zostały zlicytowane za 400 złotych. ©obiektywnie.info.pl/Adam Dziedzic   LICYTACJA PAŁECZEK

W sumie z fantów sprzedanych podczas zwoleńskiego Finału WOŚP udało się uzbierać aż 12 tysięcy 600 złotych. 

Licytowano również książki: „Zwoleń” z legendą Jana Kochanowskiego, „Droga do niepodległości 1919-1921”.  Licytowane były również gadżety Marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika oraz wicemarszałka Rafała  Rajkowskiego między innymi: piłkę Adidas, trzy koszulki, „pół” butelki, śpiwór oraz obraz.
Licytowano również gadżety WOŚP, koszulki z podpisem Jurka Owsiaka, zdjęcia z autografem boksera Dariusza Michalczewskiego, torty, pilarkę, vouchery na zabiegi upiększające, romantyczną kolację, zorganizowanie urodzin dla dziecka czy usługi weterynaryjne. Do licytacji trafiły także płyty z muzyką, książki, kalendarze, wyroby rękodzielnicze i wiele innych.

Po zakończeniu koncertu w zwoleńskim Kinie Świt, jego uczestnicy zebrali się na rynku przed Urzędem Miejskim w Zwoleniu, gdzie przy dźwiękach muzyki DJ’a Piotrka odbył się pokaz sztucznych ogni, czyli tradycyjne „światełko do nieba”.


©obiektywnie.info.pl/Adam Dziedzic   "ŚWIATEŁKO DO  NIEBA"