00:12 / 01.12.2018

Odbyła się premiera nowego teledysku GUZOWIANEK pt. SMAGŁY na YOUTUBE i PSP w Guzowie.

© Obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic

W dniu 30 listopada 2018 o godzinie 18.00  PSP w Guzowie, Gmina OROŃSKO odbyła się premiera nowego teledysku pt. "Smagły" - to nowa historia w Guzowie zrodzona. Gdzie on chciał ją, a jego chciała ona. 

W teledysku wystąpił Młodzieżowy Zespół Ludowy GUZOWIANKI oraz zaproszeni nowi aktorzy: Jakub Matyjaśkiewicz w roli kupca, Adam Dziedzic w roli dworzanina. Główną rolę zagrała filmowa córka dworzanina Aleksandra Suwała - w roli Alusi oraz jej filmowy chłopak Rafał Głogowski - w roli Jędrusia. Pozostałe córki dworzanina zagrały: Zuzanna Deja, Natalia Kołsut oraz Łucja Materkowska. W drugiej części teledysku wystąpili: Danuta i Władysław Gawędowie z Wysokiej.

© Obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic

Gości powitała  i zapowiedziała oficjalną premierę teledysku Pani Wioleta Fijałkowska - założycielka zespołu "Guzowianki", przedstawiła skład zespołu występującego w nowym teledysku i zaprosiła do obejrzenia klipu, który jednocześnie miał swoją premierę o tej samej godzinie na YOUTUBE.Zespołowi przygrywała niezastąpiona Kapela Bursów z Guzowa, którzy są zdobywcami wielu nagród i przeglądów muzycznych, między innymi: Baszty 2016 na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w kategorii folkloru rekonstruowanego.

Wszyscy goście zebrani w sali PSP w Guzowie, oklaskami przyjęli nowy teledysk.

© Obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic

 Audio i mix: Combo - Studio, Edukacja, Nagłośnienie, produkcja (production): PR Studio, Scenariusz i reżyseria (directed by) : Rafał Sadowski, Muzyka: Wiola Fijałkowska Aranżacja (music arrangement) Wioleta Fijałkowska, produkcja audio (music production) : Audio i mix: Combo - Studio, Edukacja, Nagłośnienie, Tekst: Marek Mioduszewski

Następnie na żywo "Guzowianki" zaśpiewały autorskie piosenki.  

© Obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic

Po nich wystąpili Danuta i Władysław Gawędowie z Wysokiej - nestorzy folkloru ziemi szydłowieckiej, którzy od ponad 50 lat rozsławiają muzykę i pieśni regionu szydłowieckiego w kraju i za granicą.

Następnie Wiola Fijałkowska i Rafał Sadowski wręczali wszystkim aktorom dyplomy z podziękowaniem oraz pamiątkowe zdjęcia z planu filmowego dla aktorów grających główne role.

© Obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic

Fantastyczna zabawa, dobre humory i dużo uśmiechu - takie uczucia zawsze towarzyszą podczas premier teledysków Młodzieżowego Zespołu Ludowego "Guzowianki".

Za naszym pośrednictwem "Guzowianki"  dziękują: Combo - Studio, Edukacja, Nagłośnienie za audio, Marek Mioduszewski TEXCIARNIA wytwórnia rymów i próz za tekst, Stajnia Carino za pomoc w teledysku, Muzeum Wsi Kieleckiej za super plenery, PR Studio Rafał Sadowski za reżyserię.

Teledysk został z realizowany w ramach programu projektu "Mazowsze lokalnie uruchamia energię społeczną".

Po premierze wszystkich uczestników zaproszono na słodki poczęstunek przygotowany przez mamy młodych artystów.

Adam Dziedzic