07:07 / 05.07.2019

Norman Vahtra okazał się najszybszy w Radomiu w 30. Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków.

©Obiektywnie.info.pl # Adam Dziedzic, Agnieszka Jemiołek

W dniu 4 lipca 2019 (czwartek) 3 etap 30 edycji prowadził z Kielc do Radomia (170,7 km).

Peleton wystartował z Kielc do Radomia. Po drodze do rozegrał dwie górskie i trzy lotne premie, wyznaczone kolejno w: Klonowie i Błotnicy oraz przy 1000-letnim Dębie Bartku, w Końskich i na granicy województw Świętokrzyskiego i Mazowieckiego.


©Obiektywnie.info.pl # Agnieszka Jemiołek

Kolarze wjechali do Radomia drogą nr 744 od Wierzbicy, a następnie przejechali ulicami: Wierzbicką, Łukasika, 1905 Roku, Limanowskiego, Mireckiego, Wernera, Kelles-Krauza i Struga. Stąd kolarze pokonali dwukrotnie pętlę ulicami: Chrobrego, Kusocińskiego, Żwirki i Wigury, 25 Czerwca, Słowackiego, Żeromskiego, Niedziałkowskiego, Kelles-Krauza i Pileckiego. Metę, która została zlokalizowana przy skrzyżowaniu ulic 25 Czerwca i Żeromskiego, w sąsiedztwie pomnika Czerwca 1976.


©Obiektywnie.info.pl # Adam Dziedzic

Jako pierwszy metę pokonał Norman Vahtra (Cycling Tartu). Estończyk tym razem na kresce wyprzedził Sylwestra Janiszewskiego (Voster ATS) oraz wicelidera wyścigu Patryka Stosza (CCC Development).


©Obiektywnie.info.pl # Adam Dziedzic

Trasa tegorocznej edycji Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków prowadzi z Łodzi do Krosna. Rywalizacja rozpoczęła się w dniu 2 lipca 2019 a zakończy się w dniu 6 lipca w Krośnie.

Tegorocznej imprezie towarzyszyło także 11 Mini Wyścigów Solidarności, w których rywalizowali najmłodsi mieszkańcy naszego regionu. Rywalizacja toczyła się w okolicach mety od godz. 16.

Adam Dziedzic