12:05 / 01.05.2022

Nie żyje Marek Goliszewski, założyciel i prezes Business Centre Club.Nie żyje Marek Goliszewski, założyciel i prezes Business Centre Club. Miał 69 lat.

Informację o śmierci Marka Goliszewskiego potwierdził Business Centre Club. 
Z wielkim smutkiem informujemy, że zmarł dzisiaj Marek Goliszewski założyciel i prezes Business Centre Club. pic.twitter.com/DBdWnPSe2t


©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV 

Marek Goliszewski urodził się w 1952 roku w Warszawie. Ukończył studia w Szkole Głównej Planowania i Statystyki, a także podyplomowe studia z zakresu dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. W 1979 roku został członkiem Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego. W 1991 roku założył Business Centre Club, organizację zrzeszającą przedsiębiorców i pracodawców. Od tego czasu był jej prezesem.

Był również członkiem m.in. zarządu Towarzystwa Polska-Wschód (1993), Społecznej Rady Planowania przy Centralnym Urzędzie Planowania (1994), Polskiego Forum Akademicko-Gospodarczego (1993), Rady Integracji Europejskiej (1996), Narodowej Rady Integracji Europejskiej (2002), a w 2010 prezesem Stowarzyszenia Euro-Atlantyckiego. Objął też funkcję wiceprzewodniczącego Trójstronnej Komisji ds. Społeczno-Gospodarczych.

Marek Goliszewski był również założycielem i pierwszym przewodniczącym Rady Przedsiębiorczości, która jest forum współpracy przedstawicieli największych organizacji reprezentujących przedsiębiorców i pracodawców w Polsce. W 2021 roku ponownie został jej przewodniczącym.

W 2012 roku prezydent Bronisław Komorowski odznaczył go Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.