11:02 / 22.02.2022

Narodziny ZWOLENIA - wręczono medale Zasłużony Dla Ziemi Zwoleńskiej - Koncert CHÓRU KAMERALNEGO DK w ZWOLENIU.

©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV 

W 1425 roku Zwoleń pojawił się na polskiej mapie i od razu uzyskał prawa miejskie. To znaczy, że 597 lat mija w tym roku od narodzin Zwolenia. 


©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV                 HEJNAŁ ZWOLENIA    Odtwarzacz wideo od: YouTube (Zasady zachowania poufności informacji, Warunki)

W ramach obchodów Narodzin Miasta Zwolenia Dom Kultury w Zwoleniu zaprosił na piękny koncert "10 Jubileuszowy Chóru Kameralnego", który odbył się w dniu 20 lutego 2022 roku o godzinie 18.00 w Kinie ŚWIT w Zwoleniu.

Organizatorzy wydarzenia: Arkadiusz Sulima Burmistrz Zwolenia, Dom Kultury w Zwoleniu i Muzeum Regionalne w Zwoleniu.


 ©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV       Przemówienie Arkadiusza SULIMY- Burmistrza Zwolenia        Odtwarzacz wideo od: YouTube (Zasady zachowania poufności informacji, Warunki)

W części oficjalnej z okazji dorocznego święta narodzin miasta Zwolenia wręczono medale „Zasłużony Dla Ziemi Zwoleńskiej”. Otrzymały je osoby szczególnie zaangażowane w lokalne życie społeczne i kulturalne. 


 ©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV      Nadanie medali ZASŁUŻONY DLA ZIEMI ZWOLEŃSKIEJ           Odtwarzacz wideo od: YouTube (Zasady zachowania poufności informacji, Warunki)

W tym roku Bogusława Jaworska -  Przewodnicząca Towarzystwa Miłośników Miasta Zwolenia w imieniu KAPITUŁY 
przedstawiła protokół z uzasadnieniem 6-ciu osób, które otrzymali honorowe medale Zasłużony Dla Ziemi Zwoleńskiej” za pracę społeczną na rzecz lokalnej społeczności: 
Grzegorz Brzózek, Tomasz Kwaśnik, Piotr Markowski, Paweł Sobieszek, Piotr Wajs oraz Jolanta Zdrzalik.


©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV   od lewej: Grzegorz BRZÓZEK, Tomasz KWAŚNIK, Bogusława Jaworska, Piotr MARKOWSKI, Paweł SOBIESZEK, Piotr WAJS, Jolanta ZDRZALIK, Arkadiusz Sulima, Grzegorz Molendowski.

Następnie przed zwoleńską publicznością wystąpił Chór Kameralny Domu Kultury w Zwoleniu z jubileuszowym koncertem podzielonym  na dwie części:


©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV      Chór Kameralny Domu Kultury w Zwoleniu

W pierwszej części a-cappella Chór Kameralny Domu Kultury w Zwoleniu zaprezentował następujące utwory:
„Opowiadaj mi tak”, „Cyt cyt”, „When I Fall in Love”, „Cichosza”, „Wspomnienie” oraz „Pod papugami”. 
W części drugiej chórowi towarzyszy band oraz soliści. Publiczność wysłuchała utwory: „Będziesz moją Panią”, „What a Wonderful World”, „Prześliczna wiolonczelistka”, „Znów wędrujemy”,  „Stand up”.

Prowadząca Koncert Jubileuszowy CHÓRU KAMERALNEGO DOMU KULTURY W ZWOLENIU Aneta Adamiec instruktor  Dom Kultury w Zwoleniu poinformowała podczas koncertu


©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV        Aneta ADAMIEC- instruktor Domu Kultury w Zwoleniu

-Minęło właśnie 10 lat, od kiedy rozpoczął działalność Chór Kameralny Domu Kultury. Przez ostatnią dekadę chórzyści systematycznie umilali nam czas, za każdym razem zaskakując nas nowym utworem, sposobem jego aranżacji i interpretacji, co pozwoliło na wyzwalanie w nas słuchaczach prawdziwych, głębokich emocji. Pomysłodawcą, założycielem, aranżerem, a nade wszystko trenerem wokalnym chóru jest Piotr Markowski, który z oddaniem, zaangażowaniem i konsekwencją prowadzi zajęcia.
Członkowie Chóru to ludzie, dla których muzyka jest pasją i sposobem wyrażania własnych emocji.
Chór Kameralny przez dekadę swojej działalności zdobył wiele nagród na prestiżowych konkursach, supportował koncerty takich artystów jak Zbigniew Wodecki, Andrzej Rybiński czy Blue Cafe.O Chórze Kameralnym Domu Kultury w Zwoleniu 
zapraszamy do portalu Obiektywnie.info.pl do zapoznania się z artykułem "Koncert Jubileuszowy CHÓRU KAMERALNEGO DOMU KULTURY w Zwoleniu" Link: http://www.obiektywnie.info.pl/koncert-jubileuszowy-choru-kameralnego-domu-kultury-w-zwoleniu,text,current,1-3-23,,1022.html