10:06 / 16.06.2018

Młodzieżowa Orkiestra Dęta GRANDIOSO zaprezentowała się na fontannach w Radomiu.

©Adam Dziedzic - Obiektywnie.info.pl

 W sobotnie popołudnie (16 czerwca 2018) Radomska Młodzieżowa Orkiestra Dęta Grandioso pod dyrekcją Dariusza Krajewskiego zaprezentowała się przy fontannach.

©Adam Dziedzic - Obiektywnie.info.pl


©Adam Dziedzic - Obiektywnie.info.pl

Koncert poprowadziła Agnieszka Szarpak, która powiedziała - "Muzyka klasyczna - to wielki sprawdzian dla orkiestry dętej. Ale GRANDIOSO wyzwań się nie boi. Za chwilę usłyszymy przeboje do głębi klasycystycznymi motywami Extreme Beethoven Johana de Meji, w którym zabrzmią znane motywy utworów Ludwika Van Beethovena. Mnóstwo pomysłów i tematów przenika się nawzajem. Niektóre z nich są piękne i miłe, inne wręcz przerażające.
Dziesięć symfonii dostarcza większość materiału dla Extreme Beethoven, ale odnajdziemy w nim także słynną Sonatę księżycową. Dla Elizy, czy energicznego Marsza Tureckiego".

©Adam Dziedzic - Obiektywnie.info.pl

Radomianom zagrali między innymi: Extreme Beethoven - Johana de Meij, Ułańską Fantazję - Macieja Małeckiego - utwory przygotowywane na Mistrzostwa Europy Orkiestr w Rastede - Niemcy.

©Adam Dziedzic - Obiektywnie.info.pl

W części paradnej Orkiestra Grandioso wykonała fragmenty konkurencji przygotowywanych na Mistrzostwa Europy: Marsz i grę w Miejscu, Paradę Marszową, Show- Musztrę Paradną. Tamburmajorką Orkiestry była Julia Rogala.


©Adam Dziedzic - Obiektywnie.info.pl

Prowadząca Agnieszka Szarpak zachęcała radomian na oddanie głosu w Budżecie Obywatelskim - "Wyobraźcie sobie Państwo takie koncerty w każdym radomskim parku, na osiedlach, kolorowe orkiestry, maszerujące ulicami Radomia. Miasto przez kilka dni rozbrzmiewające muzyką. To wszystko może stać się realne, jeśli zagłosujecie Państwo na projekt Stowarzyszenia Grandioso MISTRZOSTWA POLSKI ORKIESTR projekt Nr 2".

Podczas koncertu  sprzedawane były cegiełki na wsparcie działań koncertowych, warsztatowych orkiestry oraz zakup instrumentów.

Tegoroczne działania Orkiestry Grandioso obejmują, poza udziałem w Mistrzostwach Europy w Rastede - warsztaty muzyczne w Słubicach (28 czerwca), udział w Festiwalach w Polse oraz koncerty 40-lecia działalności zespołu. 

Radomska Młodzieżowa Orkiestra Dęta GRANDIOSO - to MISTRZOWIE POLSKI, MISTRZOWIE EUROPY, FINALIŚCI MISTRZOSTW ŚWIATA.

 Zespół powstał w 1978 r i działa w Młodzieżowym Domu Kultury w Radomiu. Skupia dzieci i młodzież w wieku 8 do 22 lat. GRANDIOSO to najlepsza młodzieżowa orkiestra dęta w Polsce, jedyna która aż 11-krotnie wygrała Ogólnopolski Festiwal Młodzieowych Orkiestr Dętych w Inowrocławiu. Ceniona i znana za granicą dzięki sukcesom na Mistrzostwach Świata Orkiestr Marszowych (V, VI oraz IX miejsce w kategoriach show i parady), na Mistrzostwach Europy w Rastede (Mistrzostwo 2016, wicemistrzostwo 2009, 2011), oraz licznych festiwalach w Hiszpanii, Rumunii, Niemczech, Francji, Chinach, Czechach, Łotwie, Rosji Białorusi i we Włoszech. oraz uczestniczyła w jednej z największych i najbardziej prestiżowych parad świata - Rozpoczęcia Nowego Roku Chińskiego w Hong Kongu. Repertuar koncertowy zespołu obejmuje wielkie dzieła muzyki klasycznej, marsze, muzykę popularną i rozrywkową, a także utwory patriotyczne i religijne. Orkiestra daje koncerty okolicznościowe, plenerowe, prowadzi parady uliczne, podczas których zespołowi towarzyszą mażoretki, werblistki i cheerleaderki. Specjalnością GRANDIOSO jest efektowne show - musztra artystyczna. W dorobku Orkiestry znajduje się wiele nagród, wśród nich najcenniejsze są te przyznane przez publiczność.

Adam Dziedzic