14:09 / 24.09.2018

MISTRZOSTWA ŚWIATA W TAŃCU TOWARZYSKIM na hali MOSiR w Radomiu

© OBIEKTYWNIE.INFO.PL / Adam Dziedzic

W dniach 22,23 września 2018 roku na hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu najlepsi zawodnicy tańca towarzyskiego stanęli do walki o tytuł mistrzów świata w tańcach standardowych i latynoamerykańskich.

FREEDOM DANCE CUP 2018 poprowadził Rafał Maserak

Swoje umiejętności pokazali tancerze występujący w kategoriach 8-9 lat, 10-11 lat, 12-13 lat, 14-15 lat, 16-18 lat, 16-21 lat oraz pary powyżej 19 lat.

Nowością turnieju była walka o tytuł mistrzów świata w dziesięciu tańcach, we wszystkich kategoriach wiekowych.

Na parkiecie zaprezentowali się tancerze z Anglii, Rosji, Ukrainy, Holandii, Włoch, Islandii, Białorusi i Polski.

W kategorii Open zwyciężyła para Aleksandr Riabtsev i Mariia Oblakova z Rosji. Na drugim miejscu uplasowali się reprezntanci Stanów Zjednoczonych Samuel Hacke i Katarina Hermanova, a trzecie miejsce zajęli Glenn-Richard Boyce i Caroly Janes z Wielkiej Brytanii. Na czwartym miejscu zawody ukończyła polska para Katarzyna Wdowicz i Marcin Rosiński.

W kategoriach seniorskich w rywalizacji o tytuły: 30 plus wygrali reprezentanci Sandra Caspers i Igor Pokasanew, w kategorii powyżej 40 plus wygrała para Justyna Tylicka i Sebastian Burczyk, natomiast powyżej 50 plus + Anna Tatała i Leszek Tatała.