00:07 / 14.07.2019

Maratończyk Zbigniew Jurek na spotkaniu z dziećmi z cyklu Rodzinne Warsztaty Rękodzielnicze w Zwoleniu.

©Obiektywnie.info.pl # Adam Dziedzic

W sobotę 13 lipca w Kinie Świt odbyły się kolejne Rodzinne Warsztaty Rękodzielnicze , na którym  gość specjalny Zbigniew Jurek opowiadał o swoim hobby - czyli o bieganiu w maratonach. 


©Obiektywnie.info.pl # Adam Dziedzic

Organizatorem spotkania był Dom Kultury w Zwoleniu, a zajęcia poprowadziła Iwona Nędzi.


©Obiektywnie.info.pl # Adam Dziedzic

To już czwarta edycja spotkań z ciekawym człowiekiem. Przypomnijmy na pierwszym spotkaniu uczestniczyła Miss Polski 2016 Paulina Maziarz, w drugim odbyło się spotkanie z ochotnikiem strażakiem Arkadiuszem Sulimą, w trzeciej edycji ciekawym gościem była kreatorka marzeń Karolina Bednarczyk, dziewczyna chorująca na SMA.

Dzieci powitała Iwona Nędzi prowadząca spotkania z ciekawymi osobami. Przedstawiła zaproszonego gościa maratończyka ze Zwolenia Zbigniewa Jurka, który przebiegł prawie 100 maratonów.

W pierwszej części Pan Zbigniew Jurek opowiadał o swoich przeżyciach podczas maratonów. Pokazywał dzieciom slajdy z odbytych maratonów. Dzieci oglądały zdobyte medale, dyplomy i puchary. 


©Obiektywnie.info.pl # Adam Dziedzic

Zbigniew Jurek mówił dzieciom - Biegać można na kilometr, można na 5 kilometrów, ile kto może. Trzeba to robić, żeby sprawiało przyjemność, a nie męczyło. dodał - Chcąc biegać w  maratonach, to długie miesiące przygotowań, dziesiątki przebiegniętych kilometrów bez względu na to, czy pada, wieje, czy może praży słońce . 

W drugiej części dzieci wykonywały papierowego biegacza. 


©Obiektywnie.info.pl # Adam Dziedzic

Po warsztatach odbyła się dla dzieci bezpłatna projekcja bajki.

Adam Dziedzic