02:11 / 10.11.2021

KONTROLUJ SWOJE ŻYCIE, BO KTOŚ ZROBI TO ZA CIEBIE - VI edycja konferencja dla młodzieży

©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV


W dniu 9 listopada 2021 w Radomiu w Zespole Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga odbyła się VI edycja  konferencja przeznaczona dla MŁODZIEŻY Think Outside The BOX w tym roku pod tytułem: „KONTROLUJ SWOJE ŻYCIE, BO KTOŚ ZROBI TO ZA CIEBIE”

OrganizatorWhere2Go
to projekt stworzony przez Fundację “Edukacja Przyszłości”, który powstał jako odpowiedź na miarę dwudziestego pierwszego wieku, na potrzeby młodzieży w zakresie projektowania swojej ścieżki kariery.

Konferencja z finansowana przez Narodowy Instytut Wolności.
Partnerzy:
Urząd Miejski - Katarzyna Kalinowska
Izba Przemysłowo-Handlowa Ziemi Radomskiej.

Konferencja jednocześnie przekazywana była na żywo na Facebooku Where2Go.

Cel konferencji:
Konferencja ma uświadamiać młodzieży, że tylko pracując na swoich naturalnie silnych stronach dojdziesz do mistrzostwa. 
Pokazujemy, że można sięgać po studia zagraniczne i najlepsze uczelnie i da się to ogarnąć logistycznie i finansowo, nawet nie mając zamożnych rodziców. 

Konferencja rozpoczęła się występem zespołu muzycznego uczniów z Elektronika  ELEKTROMUZYK


©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV     Zespół ElektroMuzyk

Następnie Paweł Wolski z Radia Radom przedstawił organizatorów i prelegentów.


©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV     Paweł Wolski

Oficjalnego otwarcia dokonała Katarzyna Wielocha, współtwórca Where2Go.

 
©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV     Katarzyna Wielocha

Głos zabrała Katarzyna Kalinowska, prezydent Radomia


©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV    od lewej Katarzyna Kalinowska, Katarzyna Wielocha

-Kochani witam Was bardzo, bardzo serdecznie. Bardzo się cieszę, że dzisiejszy dzień zdecydowaliście się spędzić w Zespole Szkół Muzycznych i życzę Wam tego żebyście ten dzień, ten czas wykorzystali dobrze, żebyście z tej wiedzy, którą dostaniecie, czerpali jak najwięcej. Ja się bardzo cieszę, że przy tej okazji możemy pokazywać i promować takie perełki, choćby te z Zespołu Szkół Elektronicznych z Jankiem na czele. Mam nadzieję, że to nie ostatnia okazja, żeby zespół mógł zaprezentować się szerszej widowni, jeszcze szerszej niż tej dzisiaj. Ja bardzo dziękuję organizatorom, za to wspaniałe wydarzenie. Cieszę się, że Światowy Tydzień Przedsiębiorczości właśnie w ten sposób zaczyna się w Radomiu.

Prelegenci:
Mapa Karier, Zwolnieni z Teorii, Adam Dziedzic z Baltic Council for International Education - edukacja za granicą , Ela Garlacz-Janicka z Terapia Relacji Elżbieta Garlacz-Janicka i gość specjalny Kamil Cebulski

Jako pierwsza wystąpiła Klaudia Stano współtwórczyni Mapy Karier jej hasło to Nastaw się na rozwój. Kilka słów o growth mindset i fixed mindset.Klaudia pokazała uczestnikom konferencji w jaki sposób można łączyć najróżniejsze kompetencje i w jaki sposób można też inspirować się różnymi innymi historiami. W jaki sposób można szukać tej własnej drogi, kreując sobie drogę na podstawie własnej historii i innych.


©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV     Klaudia Stano

Następnie Konrad Kołsut - twórca trójwymiarowego modelu spalinowego silnika W12. pokazał, że mając 18 lat można osiągać takie sukcesy.


©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV    od lewej Konrad Kołsun, Paweł Przedpełski

Po nim wystąpił Paweł Przedpełski współtwórca Where2Go mówił nie rób tego, czego nie lubisz, ponieważ nie da to Ci radości i nigdy nie będziesz dobry, rób to co daje Ci radość i to co jest twoją silną stroną, będziesz w tym dobry.


©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV     Paweł Przedpełski

Elżbieta Garlacz-Janicka, psychoterapeutka, seksuolożka, Terapia Rozwój Edukacja mówiła o psychokontroli wyjaśniała - jak się nie dać wplątać w uzależnienia.
Przekazała wiedzę w pigułce, by mogli młodzi ludzie samodzielnie i świadomie dokonywać wyborów czy zawsze warto sięgać po to, co daje chwilową ulgę i przyjemność. Z czego wynika potrzeba sięgania po szybkie psychiczne nagrody i jakie mogą mieć konsekwencje. Mówiła niesamowite rzeczy o tych uzależnieniach, które po prostu trzymają w szponach.

©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV     Elżbieta Garlacz-Janicka

Po niej wystąpiła Julia Kaffka z tematem Zwolnieni z Teorii, Mentoring Programe Manager opowiadała jak przez projekty społeczne wpływają na kompetencje przyszłości. Pokazała uczestniczącej w konferencji młodzieży w jaki sposób możemy patrzeć na zawody nasze i uczyć się przedsiębiorczości , uczyć się różnych fajnych swoich kompetencji, poprzez to, że będziemy pracować w projektach społecznych.


©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV     Julia Kaffka

Natomiast Adam Dziedzic Baltic council for International Education, konsultant edukacyjny który łączył się na ZOOM-e z uczestnikami konferencji  zwracał uwagę na zagadnieniu jak odnaleźć się na rynku pracy w XXI wieku?


©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV     Adam Dziedzic

Gość specjalny Kamil Cebulski - Najmłodszy polski milioner. Założyciel uczelni Asbiro poruszył tematy: Myśleć jak milionerzy. Dlaczego bogaci się bogacą a biedni biednieją? między innymi mówił, że nie musisz robić tego co lubisz, rób to co da ci kasę i z tą kasą zrób to, co będziesz chciał, żeby zrobić sobie przyjemność.


©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV     Kamil Cebulski

Konferencję podsumowała Katarzyna Wielocha współtwórca Where2Go, jednocześnie podziękowała uczestnikom za przybycie.


©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV     Katarzyna Wielocha

Adam Dziedzic