13:11 / 21.11.2018

Koncert na miarę pięknego jubileuszu naszej Ojczyzny.

©Elżbieta Nowakowska

W minioną niedzielę w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Zwoleniu o godz. 18, w ramach obchodów 100 lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości, Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego zaprezentował program patriotyczny pn. „Ojczyzno ma”.


©Elżbieta Nowakowska

Podczas koncertu, świątynia pękała w szwach, a  Zwoleniacy usłyszeli utwory nawiązujące do polskiej tradycji dworskiej i rycerskiej. Pieśni i melodie ukazujące ducha narodu w okresach powstań narodowych, odbudowy państwowości polskiej w początkach XX wieku, a także wydarzeń ubiegłego stulecia, które odcisnęły znaczące piętno na obrazie dzisiejszej, niepodległej Polski i zbudowały fundamenty współczesnego patriotyzmu.

To była piękna muzyczna  lekcja polskości na bazie bogatej  historii naszej Ojczyzny. Podziękowania ks. kan. Bernarda Kasprzyckiego proboszcza parafii, władz samorządowych z Burmistrz Zwolenia Bogusławą Jaworską,  rodziców Tomasza Nowakowskiego, Zwoleniaka , który gra w Koncertowej Orkiestrze RZAWP, oraz owacje na stojąca były miłym akcentem wdzięczności dla wykonawców za program ukazujący piękno polskiej muzyki budującej naszą świadomość i poczucie dumy narodowej. 

Orkiestrą dyrygował Grzegorz Mielimąka, a koncert w Zwoleniu był możliwy dzięki przychylności płka Adama Czajkowskiego kierownika sekcji imprez, promocji i reklamy RZAWP.

Elżbieta Nowakowska