12:09 / 04.09.2018

Koncert Młodzieżowego Ludowego Zespołu GUZOWIANEK podczas Święta Chleba zachwycił widownię.

© Obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic

 „Święto Chleba" cieszy się ogromnym powodzeniem wśród mieszkańców Radomia. 
W dniu 2 września 2018 r. do Muzeum Wsi Radomskiej  przybyło ponad 20 tysięcy. Piękna pogoda sprawiła, że do skansenu bardzo licznie przybyli turyści z całymi rodzinami. 

W pełnym widowni Amfiteatrze Muzeum Wsi Radomskiej podczas XX JUBILEUSZOWEGO ŚWIĘTA CHLEBA wystąpił Młodzieżowy Ludowy Zespół GUZOWIANKI. Mimo kłopotów z nagłośnieniem " - nagłośnienie było przygotowywane dla Gwiazdy XX Święta Chleba zespołu TULIA (przyp. red). Guzowianki" dały energetyczny koncert pełen koloru, barw, muzyki tańca i pięknego śpiewu.

© Obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic

Zespół zapowiedziała Magdalena Gliszczyńska - Radio PLUS Radom.

© Obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic

Podczas koncertu zaśpiewały swoje autorskie utwory między innymi: "POD ZIELONYM DĘBEM" jak również piosenkę z najnowszego teledysku pt" NAD WSZYTKO KOCHANIE"....

© Obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic

Po każdym zaśpiewanym utworze były oklaski i uśmiech na twarzach oglądających. Koncert GUZOWIANEK udał się znakomicie ! Wspaniała publiczność, która przybyła na "Święto Chleba" przyjęła występ GUZOWIANEK z entuzjazmem, świetnie się bawiła. Wielokrotne bisowanie nie wystarczyło. 

© Obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic

Portal Obiektywnie info.pl jest patronatem medialnym i od początku przekazuje informacje o nowościach zespołu "GUZOWIANKI".

© Obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic

Młodzieżowy Zespół Ludowy Guzowianki powstał w 2014 roku i składa się głównie z absolwentów i uczniów PSP w Guzowie. Pani Wioleta Fijałkowska - jest założycielką zespołu "Guzowianki".
Młodzi i utalentowani ludzie, pełni zapału, swoją twórczością nawiązują do polskiej tradycji ludowej, którą chcą szerzyć i promować, kultywując tradycję związaną z regionalnym folklorem. Zespołowi przygrywała Kapela Bursów z Guzowa. 

"GUZOWIANKI" nagrały już kilka teledysków, 

"A co było dalej, tak dawno w Guzowie
Zespół w kolejnych piosenkach WAM opowie"

W dniu 30 sierpnia 2018 - premiera teledysku NA JARMARKU - NAD WSZYTKO KOCHANIE -  nowość autorska od "Guzowianek"24 maja 2018 - premiera nowego teledysku pt "Czerwone jagody".
21 grudnia 2017 roku - premiera teledysku GORE GWIAZDA
12 października 2017 roku premiera teledysku pt. „Muzyko, muzyko”
13 lipca 2017 - premiera teledysku pt. "Nie jedź Luby"
08 marca 2017 r.- premiera klipu kołysanki dla synka pt" pt."Lulilanka".
18 grudnia 2016r - premiera teledysku autorskiej pastorałki pt. "Dla Malusieńkiego".
17 sierpnia 2016r - premiera teledysku "Pod Zielonym dębem"Pierwszy "Guzowianki" zaprezentowały w maju 2016 roku roku, to była ludowa wersja hymnu Światowych Dni Młodzieży - "Błogosławionych Miłosiernych". 

Produkcją teledysków zajmuje się PR Studio oraz Megafon Studio z Radomia, Scenariuszem i reżyserią Rafał Sadowski, Muzykę i aranżację tworzy: Wiola Fijałkowska Produkcją audio Combo Studio Teksty pisze Marek Mioduszewski.
Udział w teledyskach biorą również rodzice "Guzowianek", mieszkańcy Guzowa jak również zaproszeni goście między innymi: Monika Bankiewicz - producent soczków "SMACZEK Z DOLINY RADOMKI".


© Obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic

Kalendarium:

Pod koniec września 2017 w Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych im. O. Kolberga przy ul. 25 Czerwca 70 odbył się koncert pod tytułem "Cuda, wianki... Kupalinka i Guzowianki".
W dniu 17 września w Radomskim Klubie Środowisk Twórczych i Galeria - Łaźnia odbyła się druga edycja imprezy MŁODZIEŻ ZAAWANSOWANA (reaktywacja). W części artystycznej wystąpił Młodzieżowy Zespół Folklorystyczny " GUZOWIANKI"
W dniu 15 września XXXVIII WARSZAWSKIEGO RAJDU SAMOCHODÓW ZABYTKOWYCH dojechały do Gospodarstwa Sadowniczego Państwa Bankiewicz  Zawodnikom jak również przybyłym gościom przygrywała kapela Bursów wraz z zespołem Guzowianki.
W dniu 3 września 2017 Muzeum Wsi Radomskiej podczas XIX Radomskiego Święta Chleba. "Pod dębem", gdzie na małej scenie kapele ludowe przygrywały do tańca. między innymi wystąpił Zespół Ludowy "Guzowianki" 
W dniu 15 sierpnia 2017 plac przy stadionie "Oronki"w Orońsku wypełniły tłumy ludzi. Niekwestionowaną gwiazdą wydarzenia był Młodzieżowy Zespól "Guzowianki", który zaśpiewał między innymi: "Pod zielonym dębem, "Nie jedź luby", . Już tradycyjnie zespołowi przygrywała Kapela Jacka Bursy.
W dniu 4 sierpnia 2017 r. na Zamku Rycerskim w Szydłowcu wystąpił Młodzieżowy Zespół Łudowy „Guzowianki” Podczas koncertu po raz pierwszy wystąpiły najmłodsze Guzowianki. Jak również zaproszeni goście. Zespołowi przygrywała Kapela Bursów. Było wiele ludowej muzyki, folkowych brzmień.
W dniu 16 Lipca 2017 w amfiteatrze przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Iłży podczas odbywającego się XXIII FESTIWALU FOLKLORU im. Józefa Myszki w Iłży. Wystąpił jako Gwiazda Wieczoru Młodzieżowy Zespół Ludowy "GUZOWIANKI". Zespół zaprezentował między innymi swoje utwory autorskie, które nagrał na teledyskach.

Adam Dziedzic