13:12 / 23.12.2019

Koncert Kolęd w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej Miasta Zwolenia i Chóru Nauczycielskiego Festa Allegra w Zwoleniu

©Obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic

Dom Kultury w Zwoleniu zaprosił w piątkowy wieczór do Kina ŚWIT na KONCERT KOLĘD w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej miasta Zwolenia i Chóru Nauczycielskiego Festa Allegra.

Koncert poprowadziła Pani Anna Wieczerzyńska, Dyrektor Domu Kultury z Panem Piotrem Bąbolewskim, Kapelmistrzem orkiestry. 

-W imieniu wielu osób ponad 100 osobowej Młodzieżowej Orkiestry Dętej Miasta Zwolenia. Pani Dyrektor przywitała -wszystkich rodziców, dziadków, rodziny młodych artystów oraz wszystkich sympatyków Zwoleńskiej Orkiestry. Przywitała także władze Zwolenia, którzy zaszczycili swoją obecnością między innym : Arkadiusz Sulima, Burmistrz Zwolenia, Grzegorz Molendowski zastępca Burmistrza, Edyta Sulima, Sekretarz Powiatu, Mirek Chołuj, Sekretarz Gminy.


©Obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic   ANNA WIECZERZYŃSKA,  PIOTR BĄBOLEWSKI

-Jest nam bardzo, bardzo miło, że Państwo tak licznie do nas przybyli. zakończyła powitanie Pani Dyrektor.

Koncert Kolęd rozpoczął się kolędą "CICHA NOC" w wykonaniu solistki Nikol Wieczerzyńskiej z Orkiestrą.


©Obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic  " CICHA NOC" W WYKONANIU SOLISTKI NIKOL WIECZERZYŃSKIEJ Z ORKIESTRĄ 

Następnie wystąpił Chór Nauczycielski Festa Allegra współpracujący z Młodzieżową Orkiestrą Dętą Miasta Zwolenia zaśpiewał między innymi: OJ, MALUŚKI.


©Obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic   OJ MALUŚKI W WYKONANIU NAUCZYCIELSKIEGO CHÓRU FESTA ALLEGRA.

Młodzieżowa Orkiestra Dęta Miasta Zwolenia zagrała DOBOSZA pod batutą Tomasza Chwalińskiego.


©Obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic   "DOBOSZA"  ZAGRAŁA  MŁODZIEŻOWA ORKIESTRA DĘTA MIASTA ZWOLENIA.

-Drodzy Państwo Zwoleńska Orkiestra ma wielu przyjaciół, do nich należy Chór Nauczycielski z Radomia, ale również osoby indywidualne, które społecznie pracują na rzecz orkiestry. Do takich osób należy Monika Bąbolewska, która przed Państwem zaśpiewa Pastorałkę


©Obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic   MONIKA BĄBOLEWSKA ZAŚPIEWAŁA PASTORAŁKĘ.

Niespodzianką na Koncercie był występ Nataszy Nadolskiej i Marysi Kwapisiewicz są wnuczkami założycieli orkiestry Pana Aleksandra Nadolskiego i Pana Pluty.


©Obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic   WYSTĘP WNUCZEK ZAŁOŻYCIELI ORKIESTRY ZWOLEŃSKIEJ.

"Od serca do ucha" to tytuł pastorałki, którą wykonała Orkiestra pod kierunkiem Piotra Bąbolewskiego.
Następnie Pani Justyna Chwalińska z Chóru Nauczycielskiego, z pokładem muzycznym Orkiestry zaśpiewała "SKRZYPI WÓZ".


©Obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic    JUSTYNA CHWALIŃSKA z Chóru Nauczycielskiego, zaśpiewała "SKRZYPI WÓZ".

W bardzo ciekawej osłonie i w pięknej aranżacji w niesamowitym wykonaniu Angeliki Toporek Widzowie usłyszeli kolędę, "GDY ŚLICZNA PANNA"


©Obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic    ANGELIKA TOPOREK ZAŚPIEWAŁA "GDY ŚLICZNA PANNA"

Przed zapowiedzią następnych artystów Pani Anna Wieczerzyńska powiedziała -Proszę Państwa Młodzieżowa Orkiestra Dęta Miasta Zwolenia to jedna rodzina, to jest ponad 100 osób, a dzieli się na orkiestrę Główną i tzw. orkiestrę Małą. Przed Państwem wystąpi orkiestra Mała, prowadzona przez Tomasza Chowiery, którzy zaprezentują dwie kolędy "W śród Nocnej Ciszy" oraz "Gdzie się Chrystus Rodzi".


©Obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic  MAŁA ORKIESTRA ZAGRAŁA "W ŚRÓD NOCNEJ CISZY", "GDZIE SIĘ CHRYSTUS RODZI"

A że Pan Tomasz Chowiera w tym dniu obchodził swoje urodziny, otrzymał od prowadzących upominek, jednocześnie zaśpiewano 100 LAT.

Na zakończenie Koncertu Kolęd Pan Arkadiusz Sulima, Burmistrz Zwolenia złożył Świąteczne Życzenia.


©Obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic  ARKADIUSZ SULIMA, BURMISTRZ ZWOLENIA

Prowadząca Pani Anna Wieczerzyńska wspomniała -Młodzieżowa Orkiestra Dęta Miasta Zwolenia, jest perełką w śród zespołów artystycznych naszego miasta. Zdobywa prestiżowe nagrody w kraju i zagranicą. W 2018 roku  na Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr w Giulianova - Włochy  jako pierwsza orkiestra z Polski wywalczyła trofeum Primo Premio Assolutto (absolutne pierwsze miejsce).   

Młodzieżowa Orkiestra Dęta Miasta Zwolenia została założona w 1992 r. Zespół uświetnia uroczystości w mieście Zwoleniu oraz promuje swój region w całym kraju i za granicą. Kapelmistrzem orkiestry jest Piotra Bąbolewski, kierownictwo nad musztrą paradną sprawuje Tomasz Chwaliński , funkcję instruktorów w zespole pełnią Tomasz Chowiera i Angelika Toporek.
  Orkiestra gościła na festiwalach na Białorusi, Balkan Folk Festival w Czarnogórze, Bułgarii, występowała także we Francji podczas karnawału w Nicei, na święcie lawendy w Prowansji, a także na święcie cytryny w Mentonie.
     Zespół jest laureatem Ogólnopolskiego Festiwalu Młodzieżowych Orkiestr Dętych w Inowrocławiu (Grand Prix),Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych w Kozach (Grand Prix), posiada tytuł najlepszej orkiestry obszarów wiejskich województwa mazowieckiego oraz nagrodę Marszałka Mazowsza Adama Struzika. W 2018 roku  na Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr w Giulianova - Włochy  jako pierwsza orkiestra z Polski wywalczyła trofeum Primo Premio Assolutto (absolutne pierwsze miejsce).                                                                                    
       W roku 2019 na Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych w Rastede-Niemcy zespół wywalczył podium w kategorii March Parade i zapewnił sobie udział na Mistrzostwach Świata Orkiestr Dętych w Kerkrade-Holandia w 2021 roku.

Adam Dziedzic