03:01 / 19.01.2019

KONCERT KOLĘD w Kinie Świt w Zwoleniu

©Obiektywnie.info.pl-AdamDziedzic

W piątek 18 stycznia 2019 r.. po raz drugi w zwoleńskim kinie ŚWIT odbył się "Koncert Kolęd i Pastorałek", który przygotował Piotr Markowski.
Zapełnioną po brzegi widownię powitał Arkadiusz Sulima  - Burmistrz Zwolenia, który zaapelował do obecnych by minutą ciszy oddali hołd zmarłemu tragicznie Prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi.

©Obiektywnie.info.pl-AdamDziedzic                 Arkadiusz Sulima  - Burmistrz Zwolenia

W trakcie Koncertu Kolęd najpiękniejsze kolędy i pastorałki wykonali  młodzi artyści Zespół z Lipskiego Centrum Kultury oraz Zespół Wokalny z Domu Kultury w Zwoleniu. 

©Obiektywnie.info.pl-AdamDziedzic             Zespół z Lipskiego Centrum Kultury oraz Zespół Wokalny z Domu Kultury w Zwoleniu. 

Jako pierwsza wystąpiła Natalia Kosmowska z Zespołem FUEGO, zaśpiewała kolędę "Lulajże Jezuniu".
Po niej wystąpiła z kolędą "Spytaj Józefie" solistka Oliwia Dubil. Następnie wesołe kolędy pt. "Tryumfy Króla Niebieskiego" oraz "Skrzypi wóz" wykonał zespól Domu Kultury ze Zwolenia. "Cicho pastuszkowie" zaśpiewała Natalia Kosmowska. Zespół Fuego zaprezentował kolędę pt. "Pójdźmy wszyscy do stajenki". Wokalistki Julia Suwała zaśpiewała "Witaj gwiazdko złota", po niej "Lulej, że mi lulej" zaśpiewała Klaudia Skupień oraz Daria Wątorska zaśpiewała "Gdy Śliczna Panna".


©Obiektywnie.info.pl-AdamDziedzic

Ponownie wystąpił zespół FUEGO, tym razem zaśpiewał "Gwiazdo świec kolędo leć".
Ponownie widownia mogła usłyszeć kolędy w wykonaniu zespołu Młodzieżowego Domu Kultury w Zwoleniu , zaśpiewali "Mędrcy świata" i "Pojedziemy saniami". Następnie "Babino jazzu" wykonała Natalia Kosmowska. Katarzyna Babut wspólnie z zespołem FUEGO zaśpiewała kolędę "Cicha noc".
Wesołą pastorałkę "Od serca do ucha" wykonał zespół FUEGO. Kolędę pt. "Kolęda Maryi" zaśpiewała Julia Markowska z towarzyszącym jej dwu osobowym chórkiem. Natomiast "W żłobie leży" zaśpiewała Anna Pawelec. Po niej piękną kolędę pt. "Oj maluśki" zaśpiewał Radosław Suwała.


©Obiektywnie.info.pl-AdamDziedzic

Młodzi artyści z Lipskiego Centrum Kultury oraz Domu Kultury w Zwoleniu zaśpiewali kolędy pt.: "Dzisiaj w Betlejem", "Idzie kolęda" oraz "A wczora z wieczora".

Na zakończenie Koncertu Kolęd Natalia Anna Wieczerzyńska -Dyrektor Domu Kultury w Zwoleniu zaprezentowała wszystkich wykonawców, jednocześnie podziękowała za tak piękny wieczór z przepięknymi kolędami.
- Proszę Państwa dziękujemy wszystkim, dziękujemy ślicznie, mocno, gorąco młodym artystom. Zobaczyliśmy piękny koncert kolęd i pastorałek. Dziękujemy za piękne przeżycia duchowe. Kolędy łączą ludzi, dają nam nadzieję, dają nam radość. A dzisiaj z tą radością podzieliły się z nami dwa zespoły, goście zespół z Lipskiego Centrum Kultury oraz zespół wokalny z Domu Kultury w Zwoleniu.... - powiedziała Natalia Anna Wieczerzyńska.

©Obiektywnie.info.pl-AdamDziedzic      Natalia Anna Wieczerzyńska - Dyrektor Domu Kultury w Zwoleniu z wykonawcami kolęd   

Informujemy, że prezentujący się na scenie zwoleński zespół wokalny Domu Kultury 13 stycznia zdobył III miejsce na XXV Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Księdza Kazimierza Szwarlika w Będzinie.

Adam Dziedzic