03:12 / 30.12.2018

Koncert charytatywny pod hasłem POSTAWMY FRANKA NA NOGI odbył się w zwoleńskim kinie ŚWIT.

©Obiektywnie.info.pl-Adam Dziedzic

Koncert charytatywny pod hasłem „Postawmy Franka na nogi” odbył się w piątek, 28 grudnia w Kinie Świt w Zwoleniu.


Organizatorami koncertu były: rodzice, zwoleńska Fundacja follow Me, Starostwo Zwolenia, Urząd Miasta i Gminy Zwoleń, Gmina Kazanów, Dom Kultury w Zwoleniu, 
Koncert otworzył Arkadiusz Sulima - Burmistrz Zwolenia, 


Po nim głos zabrała Teresa Czesława Pancerz Pyrka - Wójt gminy Kazanów, gminy, w której Franek mieszka.Gośćmi specjalnymi byli Szymon Wydra oraz Zbigniew Suski z zespołu Carpe Diem, którzy zaprezentowały największe przeboje grupy.


Przed koncertem i po prowadzona była zbiórka przez dziewczęta z fundacją Follow me na operację nóżki Franka.
Natomiast pomiędzy częściami artystycznymi odbywały się licytacje licznych upominków podarowanych przez ludzi dobrego serca. Dzięki Waszym wielkim sercom na koncercie zgromadzono łącznie z fundacją Follow me 15 649,06zł. 

W koncercie wystąpił Szymon Wydra oraz Zbigniew Suski z zespołu Carpe Diem, zaśpiewali między innymi: "Do nieba chodzę", "Zegarmistrz Świata", Projekt SPS, Zespół Śpiewaj Panu Wesoło i wokaliści z Domu Kultury w Zwoleniu.
 Kasia Jaśkiewicz zaśpiewała "Spytaj Józefie",- "Dziękuję za tak liczne przybycie i wsparcie w walce o zdrową nóżkę. Przed Frankiem jeszcze długa droga, ale z takim wsparciem DAMY RADĘ" powiedziała mama Franka.

Wesprzyj Franka na odległość przekazując darowiznę:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
Tytułem:
34004 Szpilski Franciszek darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Franciszek Szpilski urodził się z poważną wadą układu kostnego, aby uratować jego nóżkę przed amputacją niezbędna jest niezwykle kosztowna operacja i rehabilitacja w Instytucie medycznym w USA. Pierwsze zdjęcie RTG wyraźnie pokazało, że Franek nie posiada kolanka i stawu biodrowego. Jego nóżka jest bardzo zniekształcona. Nóżka Frania nie rozwija się prawidłowo, nie rośnie. Obecnie różnica w długości nóżek wynosi 7 cm. W dorosłym życiu może wynieść nawet 28 cm.

Adam Dziedzic