22:03 / 30.03.2019

KOBIECA SEKSUALNOŚĆ pod takim tytułem Fundacja follow Me zorganizowała warsztaty dla kobiet w Zwoleniu.

©Obiektywnie.info.pl#Adam Dziedzic

28 marca 2019r  w pięknej sali konferencyjnej w Lobomarkecie przy ul. Sienkiewicza 14 w Zwoleniu odbyły się warsztaty dla kobiet pt. " KOBIECA SEKSUALNOŚĆ"  .

Otwarcia dokonała Iwona Paszkiewicz, Prezes Fundacji follow Me, przywitała uczestniczki oraz przedstawiła
Elę Garlacz-Janicką prowadzącą spotkanie.


©Obiektywnie.info.pl#Adam Dziedzic

W większości SEKSUALNOŚĆ kojarzy nam się z seksem, choć ma znacznie większe znaczenie. SEKSUALNOŚĆ -ma trzy wymiary: ma wymiar biologiczny (kiedy o seksualności mówimy pod kątem ciała i zmiany jakie w nim zachodzą, o organach), psychologiczny (czyli cały układ emocjonalny) jak również społeczny (funkcjonowanie w grupach społecznych, w rodzinach, w firmach, gdzie pracujemy, w relacjach sąsiedzkich, przyjacielskich jak również w kontaktach intymnych).


©Obiektywnie.info.pl#Adam Dziedzic

Podczas spotkania ekspert od relaci oraz związków Ela Garlacz-Janicka warsztaty podzieliła tematycznie na dwie części.
W pierwszej części omówiła zagadnienia z zakresu: dotyczących aspektu seksualności i poczucia kobiecości. Ela Garlacz-Janicka zaproponowała uczestniczkom warsztatów zagadnienia związane co sprawia, że czujesz lub nie czujesz się atrakcyjna, czego wymagasz od siebie i oczekujesz od innych, aby czuć się dobrze. Czynnie uczestniczące kobiety poznały mechanizmy, które ich hamują i dowiedziały się jak nimi zarządzać.


©Obiektywnie.info.pl#Adam Dziedzic

Druga część  tematu dotyczyła związków i relacji. O trudnych chwilach, kryzysach i problemach. Prelegentka przekazała narzędzia, które pomogą każdej kobiecie nad tym zapanować. Dowiedziały się jaka jest recepta na dobry, satysfakcjonujący związek.


©Obiektywnie.info.pl#Adam Dziedzic

Ela Garlacz-Janicka  - ekspert od relacji oraz związków.- absolwentka Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, psychologię studiowała na Uniwersytecie SWPS, a seksuologię kliniczną na Uniwersytecie Medycznym w Warszawie. Prowadzi w ramach swojej firmy Terapia Rozwój Edukacja Gabinet Terapeutyczny, w którym zajmuje się pomocą psychologiczną indywidualną oraz partnerską specjalizując się w leczeniu oraz psychoedukacji w obszarze seksualności.

Adam Dziedzic