22:10 / 25.10.2018

Już w sobotę Koncert GRANDIOSO XL - Oficjalny Jubileusz 40 - Lecia

© Obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic / zdjęcia archiwalne

W dniu 27.10.2018  (sobota) g. 18:00 odbędzie się pierwszy Oficjalny Koncert Galowy Radomskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej Grandioso pod dyrekcją Dariusza Krajewskiegow  Sali Koncertowej im. K. Pendereckiego w Zespole Szkół Muzycznych w  Radomiu. 


© Obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic / film archiwalny         Młodzieżowa Orkiestra Dęta Grandioso  zagrała przy fontannach.

Z okazji 40 - lecia jubileuszu Radomska Orkiestra Dęta Grandioso przygotowała cykl koncertów podczas których (po latach) wystąpią razem Orkiestra Absolwentów i Mażoretkami Absolwentkami, 
Następne Koncerty Galowe odbędą się w dniach: 24.11.2018 (sobota) g. 18:00 i 25.11.2018 (niedziela) g. 18:00 a w dniu 26.11.2018 (poniedziałek) g. 09:00 i 11:00 Koncerty Edukacyjne.

W programie koncertów znajdą się utwory przygotowane na Mistrzostwa Europy w Rastede (Niemcy), utwory nawiązujące do 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, a także największe przeboje 40-lecia Orkiestry. Usłyszymy EXTREME BEETHOVEN - Johana de Meij, UŁAŃSKĄ FANTAZJĘ - Macieja Małeckiego, melodie z filmów i seriali, utwory muzyki popularnej (L.Fonsi, Pitbull) oraz Tunak Tunak Tun. 

Podczas koncertu będą sprzedawane cegiełki na wsparcie działań koncertowych i warsztatowych orkiestry oraz zakup instrumentów. 

Bilety na koncerty galowe - 30 zł i na koncerty edukacyjne - 10zł do nabycia w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Żeromskiego 17 tel: 483606202 oraz na godzinę przed koncertem, jak również w serwisie Biletyna.pl

Radomska Młodzieżowa Orkiestra Dęta GRANDIOSO -
to MISTRZOWIE POLSKI, MISTRZOWIE EUROPY, FINALIŚCI MISTRZOSTW ŚWIATA.

Orkiestra Grandioso powstała w 1978 roku i działa w Młodzieżowym Domu Kultury im. H.Stadnickiej w Radomiu. Skupia dzieci i młodzież w wieku 8 do 22 lat. GRANDIOSO to najlepsza młodzieżowa orkiestra dęta w Polsce, jedyna która aż 11-krotnie wygrała Ogólnopolski Festiwal Młodzieżowych Orkiestr Dętych w Inowrocławiu. Ceniona i znana za granicą dzięki sukcesom na Mistrzostwach Świata Orkiestr Marszowych (V, VI oraz IX miejsce w kategoriach show i parady), na Mistrzostwach Europy w Rastede (Mistrzostwo 2016, wicemistrzostwo 2009, 2011), oraz licznych festiwalach w Hiszpanii, Rumunii, Niemczech, Francji, Chinach, Czechach, Łotwie, Rosji Białorusi i we Włoszech. oraz uczestniczyła w jednej z największych i najbardziej prestiżowych parad świata - Rozpoczęcia Nowego Roku Chińskiego w Hong Kongu. Repertuar koncertowy zespołu obejmuje wielkie dzieła muzyki klasycznej, marsze, muzykę popularną i rozrywkową, a także utwory patriotyczne i religijne. Orkiestra daje koncerty okolicznościowe, plenerowe, prowadzi parady uliczne, podczas których zespołowi towarzyszą mażoretki, werblistki i cheerleaderki. Specjalnością GRANDIOSO jest efektowne show - musztra artystyczna. W dorobku Orkiestry znajduje się wiele nagród, wśród nich najcenniejsze są te przyznane przez publiczność.

Adam Dziedzic