17:07 / 02.07.2019

Julia Karasińska Miss Lata Ziemi Radomskiej 2019.

©Obiektywnie.info.pl # Adam Dziedzic

W dniu 30 czerwca 2019 roku odbył się Festyn Rodzinny Powitanie Lata Domaniów 2019.
Impreza plenerowa, która otwiera sezon wakacyjny w powiecie radomskim odbyła się po raz trzynasty. Rozpoczęła się o godzinie 9.00 turniejem w Plażowej Piłce Siatkowej o puchar Wójta Gminy Przytyk, w których uczestniczyły dwuosobowe zespoły kobiet i męźczyzn.
O godzinie 14.00 Oficjalnego otwarcia dokonali: Starosta Radomski Waldemar Trelka i Wójt Gminy Przytyk Dariusz Wołczyński.
Waldemar Trelka powiedział - Dziś mamy symboliczne otwarcie lata w powiecie radomskim, bo Domaniów to taka pigułka plaży, wody i słońca.
Dariusz wołczyński - Szanowny Państwo witam Was bardzo serdecznie na ziemi przytyckiej. Tutejszy zalew jest drugim pod względem wielkości zbiornikiem wodnym na Mazowszu i przyciąga on rzesze ludzi, dlatego też chciałbym przypomnieć o tym, abyście byli ostrożni nad wodą w czasie letniego wypoczynku - powiedział wójt.
Następnie odbył się występ Strażackiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej MODERATO z Przytyka.
Po nich odbył się pokaz żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej oraz Policji wodnej. Uczestnicy festynu mogli zobaczyć ewakuację mieszkańców z terenów zalanych powodzią jak również schwytania uzbrojonych złodziei szabrujących ich domostwa.


©Obiektywnie.info.pl # Adam Dziedzic

Do konkursu Miss Lata Ziemi Radomskiej 2019 zgłosiło się 7 kandydatek.
Jury w sześcioosobowym składzie między innymi: poseł Andrzej Kosztowniak, starosta radomski Waldemar Trelka, zastępca starosty Roman Frąk, wójt gminy Przytyk Dariusz Wołczyński oceniali kandydatki, które krótko przedstawiały się a następnie odpowiadały na pytania wiedzy o gminie Przytyk i powiecie radomskim.


©Obiektywnie.info.pl # Adam Dziedzic

Miss Publiczności została wybrana Julia Karasińska
II WicemIss Lata Ziemi Radomskiej została Paulina Dalach
I Wicemiss Lata Ziemi Radomskiej została Aleksandra Dural.
Tytuł Miss Lata Ziemi Radomskiej zdobyła Julia Karasińska


©Obiektywnie.info.pl # Adam Dziedzic

Po wyborach odbył się pokaz iluzji dla dzieci oraz rozpoczęła się rywalizacja w konkursie przeciągania liny, w którym naprzeciw siebie walczyły pięcioosobowe drużyny.


©Obiektywnie.info.pl # Adam Dziedzic

O godzinie 18.00 rozpoczął sie występ zespół Silvers Disco Dance na czele z Łukaszem Wnukiem.Po zakończeniu występu odbyło się wręczanie nagród w konkursie przeciągania liny.
Dekoracja zwycięzców w konkursie przyciągania liny dokonali: Trelka - starosta radomski i Dariusz Wolczyński, wójt gminy Przytyk.


©Obiektywnie.info.pl # Adam Dziedzic

Zwyciężyły drużyny: I miejsce Kończyce, II miejsce Kowala, III miejsce OSP Dęba.

Po dekoracji na scenie wystąpiła Gwiazda Wieczoru zespół Jagoda i Brylant.


©Obiektywnie.info.pl # Adam Dziedzic

Na zakończenie odbyła się zabawa z zespołem CDN.

Adam Dziedzic