14:08 / 17.08.2017

II JARMARK KULTURY W ZWOLENIU CZYLI ZABAWA POD CHMURKĄ.

© Adam Dziedzic, Ryszard Krawczyk
W dniu 13 sierpnia 2017 na placu Kochanowskiego w Zwoleniu po raz drugi został zorganizowany Jarmark Kultury. Organizatorem był Dom Kultury we współpracy z Grupą Kobiet Kreatywnych.
Pomimo niesprzyjającej aury wielu mieszkańców przybyło do Parku Miejskiego. Swoje stoiska wystawili "Piątkowy Stok". (Były ogórki kiszone, chleb ze smalcem, różyczki z jabłek, sałatka po żydowsku oraz ciasta). Na ciucholandzie można było zakupić odzież za niewielką opłatą. Wystawione były również stoiska z pięknymi rękodziełami.

© Adam Dziedzic
Dla najmłodszych zorganizowano wiele atrakcji między innymi: naukę chodzenia na szczudłach, jazdy na kucyku, odbywały się zajęcia plastyczne oraz zajęcia z animatorami z Krainy Zabawy - Fantazja.
Jak poinformowała nas Pani  Iwona Nędzi z Grupy Kreatywnych Kobiet, II Jarmark Kultury ma także cel charytatywny.
W trakcie trwania wolontariuszki z Fundacji "Follow me"  z puszkami zbierały pieniążki na wózek dla Karoliny Bednarczyk.
 Karolina Bednarczyk między innymi napisała na facebooku - "Gdy emocje już trochę opadły postanowiłam opisać Wam wydarzenia z niedzieli.
Było fantastycznie! Cudownie jest spotkać tyle ciepłych i pozytywnych ludzi! Jestem ogromnie szczęśliwa, że mogłam Was poznać i świetnie się z Wami bawić.  Pomimo deszczowej pogody w pierwszej części dnia to ciepła i gorących emocji nie brakowało".

© Adam Dziedzic    Karolina Bednarczyk
Uczestniczyła w wydarzeniu  Joanna Czapla - prezentująca swoją autorską książkę pt. "Aczkolwiek kocham życie".
Na scenie został zorganizowany przez Młodych Ludowców Konkurs o ruchu drogowym poprowadzony przez Mirosława Chołuja. Konkurs składał się z dwóch części teoretycznej, gdzie maluchy malowały znaki drogowe oraz praktycznej jazda bezpieczna rowerem - slalom na czas. Nad całością konkursu czuwała Komisja w składzie: Marek Kwapisiewicz - instruktor jazdy, Bernadeta Woźniak z Forum Młodych Ludowców oraz Paweł Czerwiński. Po podsumowaniu wyników Jury przyznało po dwa pierwsze miejsca, drugie i trzecie. Ponadto przyznano trzy wyróżnienia. Nagrody ufundował WORD Radom.
Organizatorzy również przed sceną zorganizowały naukę podstaw kroków tańca Latino.
Od godziny 16.00 w kinie Świt dzieci mogły obejrzeć bajkę pt. „Spirited Away" oraz film „Scott Pilgrim kontra świat”.
W godzinach wieczornych na scenie DJ Piotr Stępień zabawiał publiczność najnowszymi hitami. Jedną z najbardziej wyczekiwanych był występ zespołu disco polo "Imperium", który przed zwoleńską publicznością wystąpił tuż po godzinie 21. 

© Ryszard Krawczyk
Już na początku rozgrzał zwoleńską publiczność utworem Żółte tulipany".
Adam Dziedzic