13:10 / 10.10.2021

HydroTruck lepszy od Twardych Pierników

© Andrzej Romański/Energa Basket Liga.

08.10.2021 19:33, wk

Piątkowy mecz Energa Basket Ligi w Toruniu trzymał w napięciu do ostatnich sekund! Ostatecznie HydroTruck Radom pokonał Twarde Pierniki 85:82.

Na początku spotkania goście dobrze korzystali z umiejętności Filipa Kraljevicia i dzięki temu prowadzili. Po późniejszej trójce A.J. Englisha przewaga urosła nawet do dziewięciu punktów. Twarde Pierniki miały problemy z budowaniem swojego ataku, bo rywale byli świetnie przygotowani do gry w defensywie.

Po 10 minutach było 17:26.

W drugiej kwarcie radomianie popełniali błędy, a zespół z Torunia krok po kroku odrabiał straty. Po późniejszych rzutach wolnych Trevora Thompsona był już remis. Ekipa trenera Marka Popiołka mogła jednak liczyć na trójki Englisha i szybko ponownie uciekała na siedem punktów.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 39:44.

W kolejnej części meczu zawodnicy trenera Ivicy Skelina ponownie musieli odrabiać straty. Po dwóch kolejnych akcjach wykończonych przez Aarona Cela był już remis. Maurice Watson zdobył później swoje pierwsze punkty, a Twarde Pierniki zdobywały przewagę. Spotkanie ciągle był zacięte, ale po trójce Jahennsa Manigata to gospodarze

po 30 minutach byli lepsi - 66:62.

Czwartą kwartę radomianie rozpoczęli od małej serii 5:0, a sytuacja znowu się zmieniała. Dzięki kolejnemu trafieniu z dystansu Englisha przewaga gości wynosiła już pięć punktów. Końcówka przyniosła sporo emocji, a kluczowe rzuty wolne trafiał Anthony Ireland. Do dogrywki mogli jeszcze doprowadzić Cel oraz Watson, ale nie trafiali.

To oznaczało zwycięstwo HydroTrucka 85:82.

Najlepszym zawodnikiem gości był A.J. English z 25 punktami, 7 zbiórkami i 5 asystami. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Trevor Thompson z 19 punktami i 11 zbiórkami.