23:09 / 05.09.2018

Hity zespołów: Enej, Playboys, Daga, Bartek EM i Non Stop porwały do zabawy radomian.

© Obiektywnie.info.pl / Marcin Gutkowski, Adam Dziedzic

W dniu 31 sierpnia 2018 r na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji nad zalewem na Borkach w Radomiu odbyła się gala Disco&Dance 2018 podsumowująca "Akcję Lato 2018" odbywających się na obiektach MOSiR.

Największe hity w wykonaniu zespołów: Enej, Playboys, Daga, Bartek EM i Non Stop porwały do zabawy radomian. 

© Obiektywnie.info.pl 

To był niezapomniany wieczór i noc w Radomiu – zespoły muzyki disco & dance królowały nad zalewem na Borkach, a fani bawili się doskonale.

Impreza była wyjątkowo udana, atmosfera bardzo gorąca, a tłumy tańczyły w rytm popularnych hitów do późnych godzin nocnych.

Zespoły Enej  i Playboys jako gwiazdy wieczoru rozgrzali do czerwoności publiczność. 

Jako pierwszy na scenie wystąpił zespół Non Stop, który  4-go grudnia 2016 roku zaprezentował się po raz pierwszy publiczności podczas Gali Disco-Polo w radomskim klubie Explosion.

© Obiektywnie.info.pl / Marcin Gutkowski

Fani disco  znanją kawałki zespołu Non Stop
"Skacz mała Skacz" klipu do "Ona Wyjątkowa"- pierwszy hit i pierwsze złoto!!! ,"Ta co nie daje", "Dla Ciebie Maleńka", "Szukam żony(Ja szalony)".
Pierwszy singiel pt. "Ona Wyjątkowa"

Biografia "NON STOP"

Zespół został założony w  listopadzie 2015roku.
Członkowie zespołu, rodzeństwo: CEZARY SYGOCKI i MAGDALENA SYGOCKA.

Cezary Sygocki - z wykształcenia lekarz weterynarii, absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie. Specjalizuje się w chirurgii oraz ortopedii małych zwierząt. Obecnie jest w trakcie pisania pracy doktoranckiej z zakresu chirurgii kręgosłupa.
Wokalista oraz akordeonista zespołu NON STOP.
 Z muzyką związany od dziecięcych lat, kiedy to najpierw uczył się prywatnie gry na akordeonie, następnie przez wiele lat uczęszczał do ogniska muzycznego jak również szkoły muzycznej w Radomiu na lekcje wokalno-instrumentalne. Jest twórcą tekstów oraz melodii wszystkich piosenek zespołu.

Magdalena Sygocka - inżynierantka Wydziału Technologii Żywności UR w Krakowie.
Jej przygoda z muzyką zaczęła się już w wieku 8 lat, kiedy dostała pod choinkę pierwsze pudło rezonansowe. Swoje umiejętności gry na gitarze jak i śpiewu zdobyła w szkole muzycznej oraz na lekcjach prywatnych.
"Zespół Non Stop to nowa grupa muzyczna na rynku disco polo. Zespół tworzą Magda oraz Cezary, którzy są rodzeństwem.
Od 2013 roku również Dj-ka, która dobrze czuje się w klimacie muzyki House.

Następnie na scenie wystąpiła młoda, dynamiczna i oryginalna DAGA. 

© Obiektywnie.info.pl

Najbardziej znane utwory zaśpiewane Dagi: "DEJA VU", „Porwij mnie” czy „Tylko z Tobą”. Występowała również „Jedna na Milion” w duecie, u boku radomianina Taste, czyli z Norbertem Wawrzynem.

Biografia DAGA

DAGA –to pseudonim artystyczny pod którym skrywa się Dagmara Łozińska. Radomianka, z zawodu przedszkolanka. Z zamiłowania do pracy z dziećmi, skończyła studia wyższe na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna.
Jej zainteresowanie muzyką, zaczęło się już w dzieciństwie, kiedy to z ogromnym zaciekawieniem śledziła karierę największych topowych wokalistek polskich i zagranicznych.
Jako dziecko brała udział, w wielu konkursach wokalnych, jej drugą pasją jest taniec.
DAGA zaczyna przygodę z muzyką taneczną realizując jedno ze swoich największych marzeń. Twierdzi, że muzyka od zawsze tkwiła mocno zakorzeniona w jej sercu. DAGA chce robić to, co kocha aby móc dzielić się tym z innymi, dlatego w swoim śpiewie zawsze stara się dawać totalnie emocjonalny przekaz. 

Po niej mogliśmy usłyszeć i zobaczyć także radomski zespół Redox w składzie: 
Bartłomiej Majcher, znany bliżej jako Bartek EM oraz Wojciech Włodek.Grupa znany jest z utworów „Będziesz moja”, „Blondyneczka Ania” i ponadczasowego "Zakochany klaun".

© Obiektywnie.info.pl 

BARTEK EM to… BARTEK MAJCHER! Założyciel legendarnej formacji REDOX, która w połowie lat 90. zawojowała całą Polskę piosenką REDOX "Zakochany Klaun", "Zwariowana".

Biografia BARTEK EM

BARTŁOMIEJ (BARTEK) MAJCHER to facet, który nawet jak śpi, to komponuje, śpiewa i gra. To facet, którego zawodowe życie podzielone jest na dwie pasje – miłość do zwierząt (jest weterynarzem i w rodzimym Radomiu prowadzi własną klinikę weterynaryjną) i miłość do muzyki. Owocem tej drugiej miłości jest grubo ponad setka nagranych piosenek, głównie w klimatach klasycznego disco-polo jak i coś, co rodzi się właśnie na naszych oczach – modna dzisiaj muzyka polo-dance, która łączy w sobie naturalną lekkość klasyki disco-polo wraz z jej bezpretensjonalnością i modne, wyraźne brzmienie obfitujące (choć nienachalnie) w nowoczesne efekty.

Najbardziej popularny z Disco Polo z pośród radomskich zespółw Playboys był jedną z gwiazd gali Disco & Dance nad zalewem Borki. Energia i niepowtarzalna atmosfera to tylko słowa, którymi nie da się opisać tego co dzieło się na koncercie.

© Obiektywnie.info.pl / Marcin Gutkowski

Zespół powstał 2013 roku. Liderem grupy Playboys jest Jakub Urbański. a także autorem muzyki i tekstów, jest założyciel grupy, 
Kuba Urbański - Lider - Wokalista - Autor wszystkich kompozycji zespołu!
Kuba Kusiński - Dżokej - Perkusista - Najbardziej pozytywnie zwariowany człowiek grający na tym instrumencie w naszym pięknym kraju (ma już wielu naśladowców, nie tylko w branży disco)
Przemek Kordziński - Gitarzysta - Najmłodszy i zarazem najprzystojniejszy (zdaniem Płci przeciwnej) człowiek w zespole! Gitara - Instrumenty klawiszowe i motoryzacja to jego największa pasja!

Playboys - najbardziej znane utwory:  - "Lejde", "Wyśmienicie", "Zwariowałem", "Fajna jest ta dziewczyna", "Tylko Ty", "Jak to się stało", "Nasza Noc", "Wchodzę na parkiet", "Ile czekać mam”
Ich debiutancki utwór "Nasza Noc" - rok 2013 

Biografia Playboys

Nikomu z lokalnych fanów nie trzeba dodatkowo przedstawiać zespołu Playboys. I chociaż wciąż jest jednym z najmłodszych ekip disco-polo w Polsce (grupa powstała w 2013 roku), może pochwalić się wieloma nagrodami. Wystarczy wspomnieć, że w 2016 roku za sprawą Związku Artystów Audio Wizualnych (ZPAV) otrzymała najcenniejsze wyróżnienia dla każdego muzyka i zespołu w postaci Platynowych i Złotych Płyt. Podwójną Platynę Playboysi otrzymali za singiel „Tylko Ty”, który w serwisie Youtube był wyświetlony 15 mln razy, Potrójną Platynę za Single „Zwariowałem” i „Fajna jest ta dziewczyna” (ponad 17 mln wyświetleń każdy) oraz Poczwórną Platynę za singiel „Wyśmienicie” w duecie z grupą Piękni i Młodzi (ponad 25 mln wyświetleń). Ogromną popularnością cieszą się także takie utwory jak „Nasza noc”, „Lejde”, „Jak to się stało”, czy „Dotykać, całować”, których na pewno nie zabraknie podczas radomskiej gali.
Jako ciekawostkę można dodać, iż Playboysi byli pierwszym Polskim zespołem disco-polo, który kiedykolwiek w 25 letniej historii Disco-Polo wystąpił dla Polonii mieszkającej w Norwegii! Zespół mogliście zobaczyć m.in. Na tak prestiżowych imprezach telewizyjnych jak: – Stadion Narodowy – Warszawa 2016r – Tv Polsat – Stadion Wrocław – 25 Lat Disco Polo Wrocław 2017r – Tv Polsat – Festiwal Kobylnica – 2015r – (Nagroda Publiczności utwór”Lejde”) 2016r, 2017r – Tv Polsat – Festiwal Disco Polo Iłów 2017r – Polotv – Sylwester Łódź Disco Fest – Polotv – 2016r,2017r, – Liczne imprezy typu „Discopolowanie” wraz z tv Disco Polo Music oraz Polotv!

W wielkim finale muzycznej imprezy wystąpił Zespół rockowo – folkowy ENEJ, który, podbił serca radomskiej publiczności. pełne było melodyjnych, wpadających w ucho kompozycji, z których wiele od razu przypadło do gustu widowni.


© Obiektywnie.info.pl 

ENEJ ma na swym koncie osiem singli bijących rekordy popularności w sieci i królujących na listach przebojów wszystkich największych rozgłośni radiowych w Polsce. Są to "Radio Hello", "Skrzydlate ręce", "Tak smakuje życie", "Lili" i "Symetryczno-Liryczna", „Zbudujemy Dom”, „Nie chcę spać” oraz „Kamień z napisem LOVE”,
„Dzisiaj będę ja” 

Członkowie: Piotr (Lolek) Sołoducha – vocal, akordeon Mirosław (Mynio) Ortyński – gitara basowa, Paweł (Bolek) Sołoducha – perkusja Jacek (Jaca) Grygorowicz – gitara elektryczna Damian (Pinki) Pińkowski - saksofon Kuba (Czaplay) Czaplejewicz- puzon Łukasz (Długi) Przyborowski- trąbka Kornel Kondrak - perkusja

Na dyskografię zespołu składają się cztery krążki studyjne i jeden koncertowy. Debiutancka płyta "Ulice" ukazała się w roku 2008. W 2010 r. wydana została płyta „Folkorabel” (Złota Płyta). Rok 2011 to koncertowe DVD z zapisem. Natomiast w 2012 r. ukazała się płyta Folkhorod (Potrójna Platynowa Płyta), a w 2015 płyta Paparanoja (złota płyta). Utwór "Radio Hello", stał się hitem lata 2011.
 
Zespół koncertuje w Polsce, jak również poza granicami kraju (Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Litwa, Ukraina, Włochy, Belgia, Czechy, Niemcy).

Biografia ENEJ
ENEJ to polski zespół rockowo-folkowy założony w 2002 roku w Olsztynie przez braci Piotra i Pawła Sołoducha oraz ich przyjaciela Łukasza Kojrysa (obecnego managera zespołu). Nazwa zespołu pochodzi od imienia głównego bohatera "Eneidy" Iwana Kotlarewskiego, która jest jednym z najważniejszych dzieł literatury ukraińskiej, a Enej - główny bohater - to wesoły Kozak podróżujący po świecie. Zainteresowania muzyką folkową, szczególnie ukraińską, miały źródło w pochodzeniu członków zespołu - rodzina braci Sołoducha ma korzenie ukraińskie, natomiast Mirosław Ortyński urodził się we Lwowie. Pozostali członkowie zespołu to Polacy, co czyni grupę różnorodną kulturowo. Jednak to właśnie ukraińskość i muzyka tradycyjna grana na ludowych instrumentach zdominowała pierwszy okres historii zespołu. W międzyczasie dochodziło do wielu zmian personalnych, pojawiali się nowi muzycy, przybywało instrumentów, zmieniał się charakter wykonywanej muzyki, zespołowi coraz bliżej było do obrazu znanego szerokiej publiczności.
ENEJ w 2008 roku wydał debiutancką płytę „Ulice”, która cieszyła się popularnością jedynie wśród lokalnej Olsztyńskiej społeczności, W roku 2010. wydana została płyta „Folkorabel”, która już niedługo po tym doczekała się statusu złotej.
Właśnie 2011 rok utwór „Radio Hello”, stał się hitem lata 2011. listopadzie 2012 zapełnił płytę “Folkhorod” poprzedzoną przez dwa single - “Skrzydlate Ręce” i “Tak Smakuje Życie”. Płyta pokryła się potrójną platyną, a kolejne znajdujące się na niej piosenki, jak “Lili” i “Symetryczno-Liryczna”, królują w rozgłośniach radiowych.
“Folkhorod” nie jest jednak ostatnim fonograficznym “dzieckiem” zespołu, jesienią 2014 roku piosenkę “Zbudujemy Dom”, w lutym 2015 roku światło dzienne ujrzała “Paparanoja” - płyta, która niedługo po premierze uzyskała status złotej. Podobnie, jak “Folkhorod”, najnowsze wydawnictwo zespołu ENEJ Przykładem może być choćby “Kamień z napisem LOVE” bijący rekordy popularności w stacjach radiowych.
Wyjątkowy charakter zespołu ENEJ, jego niezwykła energia, melodyjne kompozycje i bliski kontakt ze słuchaczem zostały wielokrotnie docenione, 2012, Obecnie ENEJ prowadzi intensywną działalność koncertową niezmiennie ciesząc się popularnością w każdym miejscu do którego podróżuje.

Adam Dziedzic