14:10 / 24.10.2017

FIRMA SENS NA POKAZIE MODY AKADEMII OFF FASHION W KIELCACH

© Emilia Wróbel i Adam Dziedzic
W niedzielę, 22 października w Galerii Echo w Kielcach odbył się pokaz mody III Edycji Akademii Off Fashion.
Jesienna Akademia Off Fashion w Kielcach to pokaz mody połączony ze sztuką i literaturą. Inspiracją dla twórców była powieść "Lalka" Bolesława Prusa. 


© Adam Dziedzic

Tytuł niedzielnego wieczoru brzmiał: „U Mincla i Wokulskiego”. – Skoro to nawiązanie do sklepu, więc organizatorzy zorganizowali pokaz mody w Galerii Echo w Kielcach.

© Adam Dziedzic   Przed pokazem od lewej Emilia Wróbel, Danuta Krawczuk, Marzena Chełmińska, Marzena Mnich

Przed pokazem mody było wspólne czytanie powieści "Lalka", między innymi fragment czytała Emilia Wróbel - /nasza redaktorka przyp. red./


© Adam Dziedzic    Czytanie fragmentu "Lalki" - Emilia Wróbel

W niedzielę podczas III Edycji Akademii Off Fashion na wybiegu można było zobaczyć  modne i wygodne propozycje dla panów, klasykę z nutką szaleństwa dla pań oraz stylizacje przyszłości.

Zaprezentowały swoje kolekcje młode, utalentowane projektantki: Daria Wierzbicka, , Agnieszka Barańska - twórczyni marki Duhla,, Marzena Chełmińska właścicielka marki Sens, proponująca atrakcyjną i wygodną odzież męską , Magda Mróz oraz młody projektant pochodzący z Kielc aktor Marcel Sabat.
Wieczór otworzył pokaz kolekcji  Agnieszki Barańskiej. Na wybiegu zaprezentowane zostały stroje w stonowanych odcieniach czerni, beżu, granatu i delikatnego różu, z charakterystycznymi naszyciami.
Po niej w kolekcji zaprezentowanej przez Magdę Mróz pojawiły się czerwienie i zgaszona zieleń, paski, tekstury połyskujące, fasony kobiece.
Natomiast Agnieszka Borek zaprezentowała piękne jedwabne chusty.
© Adam Dziedzic - Obiektywnie.info.pl    Pokaz marki SENS w Galerii Echo w Kielcach

Na pokazie nie zabrakło także i męskich akcentów. Swoją aktualną kolekcją dla panów podzieliła się radomska projektantka Marzena Chełmińska, autorka marki "SENS". Motywem przewodnim jej marki jest utożsamianie się z aktualnym zapotrzebowaniem rynku i wypełnienie niszy na wysokogatunkową, komfortową odzież sportową, która podkreśla męski indywidualizm.

"Mój ulubiony strój z prezentowanej kolekcji to bluza z marszczeniami, bo ją też najbardziej lubi mój mąż" - powiedziała Marzena Chełmińska.
Prowadzący poinformował oglądającą pokaz publiczność, że w tym roku marka SENS dostała prestiżowe wyróżnienie za jakość otrzymując Tytuł Męskiej Marki Roku2017.


© Emilia Wróbel    Pokaz marki SENS  podczas III Edycji Akademii Off Fashion

Następnie na wybiegu Daria Wierzbicka pokazała kolekcję, która inspirując się zmieniającym światem, stworzyła kolekcję przyszłości. Postawiła na fasony niedopasowane do ludzkiej sylwetki i kontrasty.
Swoją autorską kolekcję, również pokazał aktor i projektant mody, Marcel Sabat. Jego ubrania zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, są bardzo funkcjonalne, inspirowane sportem i klasyką.
Adam Dziedzic