23:11 / 18.11.2019

EWA BIELECKA gościem specjalnym na Rodzinnych Warsztatach Rękodzielniczych w Zwoleniu.

© Obiektywnie.info.pl#Adam Dziedzic

-Wszyscy możemy być twórcami! Trzeba tylko popuścić wodze fantazji. Nie sztuką jest robić to, co robią wszyscy. Naśladowanie jest nudne. Ważne, aby dzieła były nasze, czyli wyjątkowe. 
                                Ewa Bielecka
W sobotę 16 listopada 2019  w Kinie Świt w Zwoleniu odbyły się kolejne Rodzinne Warsztaty Rękodzielnicze z Ciekawym Człowiekiem, na który zaproszona była artystka Ewa Bielecka.

Podczas prelekcji gość specjalny Ewa Bielecka opowiadała dzieciom, opierając się kadrami zdjęć o swojej pasji. Dzieci usłyszeli wiele informacji o Pani Ewie i o jej twórczości.

Ewa Bielecka urodziła się w 1971 roku w Prudniku. Ukończyła Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Częstochowie na Wydziale Artystyczno-Pedagogicznym. Ze Zwoleniem artystka związana jest od wielu lat. 
Jest współzałożycielką Grupy Kobiet Kreatywnych - nieformalnej organizacji działającej na rzecz i dla mieszkańców Zwolenia. Współpracuje z Fundacją Ronalda McDonalda. 
Miała wystawy w Zwoleniu, Kozienicach, Lipsku, Krakowie...
Jej prace artystyczne mają charakter ozdobny, a z drugiej strony posiadają wartość użytkową. Źródłem inspiracji są ludzie i przyroda, choć jako artystka nie skupia się na jednej formie przekazu.


© Obiektywnie.info.pl#Adam Dziedzic  EWA BIELECKA

Ewa: -Sztuką interesowałam się zawsze. W szarych i smutnych czasach, kiedy wszyscy wyglądali podobnie szyłam sobie kolorowe i awangardowe ciuchy i dodatki. W dorosłym życiu miałam mniej czasu na hobby. Pojawiły się dzieci, więcej obowiązków domowych, praca w zupełności innym zawodzie i mnóstwo zajęć z tym związanych. Jednak w duszy zawsze mi grała miłość do tworzenia niebanalnych, wyróżniających się rzeczy, do rękodzieła. Od kilku lat znajduję czas na to, aby się w tej dziedzinie zrealizować, wyrażać poprzez sztukę moje postrzeganie świata i ludzi. Cały czas rozwijam swój warsztat artystyczny i dzielę się doświadczeniami z innymi, co sprawia mi ogromną radość. Mam  nadzieję , że druga strona również jest zadowolona-jeśli tak jest, jestem przeszczęśliwa. 


© Obiektywnie.info.pl#Adam Dziedzic

 W części warsztatowej dzieci wspólnie z rodzicami wykonywały ramki ozdobne.


© Obiektywnie.info.pl#Adam Dziedzic

Warsztaty mają na celu oprócz spotkania z ciekawym człowiekiem, budowanie więzi między rodzicem a dzieckiem, stworzenie dobrej zabawy i przyjaznej atmosfery między uczestnikami zajęć oraz wzbogacanie rodziców o nowe doświadczenia obcowania ze swoim dzieckiem, a że warsztaty odbywają się w sobotę umożliwiają rodzicom spędzania z nim wolnego czasu.

Zajęcia przygotowuje i prowadzi Iwona Nędzi.