03:10 / 16.10.2019

ŚLUBUJEMY! Uroczyste Ślubowanie Klas Pierwszych w PSP nr2 w Radomiu.

©Obiektywnie.infoi.pl 


9 października 2019 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 im. Hansa Christiana Andersena w Radomiu przy ul. Batalionów Chłopskich 16 miało miejsce uroczyste ślubowanie i pasowanie najmłodszych dzieci z klas I na uczniów szkoły. Tuż przed godziną 17 sala gimnastyczna zapełniła się galowo ubranymi dziećmi oraz przejętymi i wzruszonymi rodzicami. W tym wyjątkowym dniu towarzyszyli nam goście z projektu ’’Erasmus +’’, którzy przybyli z Portugalii, Chorwacji, Niemiec, Litwy i Włoch.

Dyrektor szkoły pan Marek Sternalski powitał zebranych. Starsi uczniowie poprosili PIERWSZAKÓW o wykazanie się nowymi wiadomościami. Kandydaci na pasowanie i ślubowanie zatańczyli poloneza,śpiewali piosenki, recytowali wiersze, odpowiadali na pytania, za co nagrodzeni zostali gromkimi brawami.

Wzorowo zdali swój pierwszy egzamin udowadniając, że zasłużyli na zaszczytne miano uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Hansa Christiana Andersena w Radomiu.

Dyrekcja Szkoły  dokonała pasowania dzieci symbolicznym ołówkiem , co oznacza przyjęcie do społeczności szkolnej. Uczniowie otrzymali również legitymacje, tarcze , dyplomy i upominki.Ten uroczysty dzień na pewno na długo pozostanie w pamięci PIERWSZAKÓW, ich rodziców i całej społeczności szkolnej.