00:08 / 15.08.2018

W Kowali bawili się z powiatem


Przy pięknej, słonecznej pogodzie w dniu 12 sierpnia 2018r. odbyła się ósma edycja „Niedzieli z powiatem” zorganizowana przez Starostwo Powiatowe w Radomiu przy wsparciu marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika.

Mieszkańcy gminy Kowala i okolic mogli uzyskać od naczelników, dyrektorów i przedstawicieli wydziałów starostwa i jednostek organizacyjnych fachowych porad dotyczących załatwiania spraw w urzędzie.

Starosta, który powitał uczestników, przybliżył ideę niedzielnych spotkań z powiatem i zachęcał do pożytecznego, a zarazem przyjemnego spędzenia popołudnia wypełnionego atrakcyjnym programem. 

Zadowolenia nie krył wójt gminy Kowala Tadeusz Osiński, który mówił o potrzebie takich spotkań. Swoją obecnością wspierali nas także: członek Zarządu Powiatu Henryk Słomka, radni Łukasz FiguraWaldemar Trelka, sekretarz powiatu Renata Mazur oraz skarbnik Joanna Wontorska.

Na scenie zaprezentował się zespół Stępocianki

W bogatym programie imprezy, której gwiazdą był zespół GORAN&CROWD znalazły się także konkursy i animacje dla najmłodszych. Dzieci chętnie uczestniczyły w konkursach i zabawach sprawnościowych. Zainteresowaniem cieszył się m.in. dmuchany zamek oraz stoiska z watą cukrową i popcornem. Na wszystkich czekała smaczna grochówka.

Licznie przybyli rowerzyści, którzy przed sceną prezentowali swoje umiejętności.

 Wśród nich rozlosowano atrakcyjne nagrody, które wręczali m.in. starosta radomski Mirosław Ślifirczyk i  zastępca wójta Dariusz Bulski. 

Kolejna edycja „Niedzieli z powiatem”, tym razem na placu przy kościele w Zakrzewie, odbędzie się 26 sierpnia br. Serdecznie zapraszamy!